Młodzi debatują o ekologii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzi debatują o ekologii

Tarnowska Liga Debatancka oraz Dalekowzroczne zapraszają jutro (21.03) na rozmowy o ekologii w ramach Eko-czwartku. Młodzi będą próbować udowodnić tezę, lub jej zaprzeczyć, że ludzkość z natury jest przeznaczona do wywołania kryzysu klimatycznego. Początek o godzinie 18 w Alegorii przy placu Kazimierza Wielkiego 5.

eko-czwartek

Eko-czwartek to połączenie sił projektu Dalekowzroczne, organizowanego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii oraz Tarnowskiej Ligii Debatanckiej. - Widzimy skutki jakie niesie za sobą kryzys klimatyczny, dezinformacja i brak zaangażowania w ochronę środowiska. Wobec tego za nasz główny cel obrałyśmy edukację ekologiczną, a finalnie realne działanie na rzecz środowiska – komentują autorki Dalekowzrocznych.

Członkinie projektu to 10 zdolnych, młodych dziewczyn: Zuzia, Paulina, Agata, Alicja, Justyna, Kinga, Magda, Matylda, Wiktoria i Zosia. Na co dzień zajmują się edukacją ekologiczną, głównie w internecie.

(mt)