Konkurs o generale Bemie rozstrzygnięty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Konkurs o generale Bemie rozstrzygnięty

Znamy wyniki konkursu „Inżynier strateg wódz – generał Bem”. Najlepsze prace plastyczne w swoich kategoriach należały do Leah Bukowskiej oraz Jana Kopcia. Kto jeszcze otrzymał wyróżnienie?

jedna z nagrodzonych prac konkursowych

Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie plakatu poświęconego wybitnemu tarnowianinowi. „Celem konkursu jest kształtowanie poczucia dumy z rodzinnego miasta i szacunku wobec swojej małej ojczyzny wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem jest również popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o postaci tarnowianina generała Józefa Bema w 230. rocznicę jego urodzin” – można przeczytać w regulaminie konkursu.

W pracy plastycznej uczestnicy mieli dokonać samodzielnej interpretacji dotyczącej Józefa Bema, wybitnego stratega, inżyniera wojskowości, patrioty, pisarza, dowódcy i generała. W przypadku kompozycji plastycznej należało przedstawić wybitnego tarnowianina, wybrać obszary jego aktywności, np. na polu inżynierii wojskowej, pisarstwa i patriotyzmu lub strategii wojennej, bitew oraz wydarzeń historycznych w których uczestniczył. Praca miała mieć formę plakatu, czyli powinna posiadać zarówno cechy informacyjne, jak i plastyczne.

Plakaty konkursowe oceniała komisja, w skład której weszli: dr Anna Śliwińska, malarka i wykładowczyni akademicka, Piotr Filip, historyk i dziennikarz oraz Maria Zawada-Bilik, dyrektorka Wydziału Komunikacji Społecznej w urzędzie miasta. Uczestnicy mogli startować w jednej z dwóch kategorii – szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. W przypadku tej pierwszej najlepsza praca należała do Leah Bukowskiej. Drugie miejsce ex aequo przyznano Tomaszowi Augustyńskiemu i Szymonowi Machnikowi, zaś trzecie (również równorzędnie) Majce Gądek i Roksanie Zając. W kategorii szkół ponadpodstawowych najwyżej oceniono pracę Jana Kopcia. Kolejne miejsce na podium należało do Zuzanny Kukli, a ostatnie (wspólnie) do Angeliki Dąbroś i Jakuba Zaczkiewicza.

Wartość nagród rzeczowych w konkursie wyniosła ponad 4 tys. złotych.

Lista laureatów:

Kategoria I – szkoły podstawowe

I miejsce - Leah Bukowska (Szkoła Podstawowa nr 23 im. Jana Pawła II)

II miejsce (równorzędne) - Tomasz Augustyński (Szkoła Podstawowa nr 5 im. T. Kościuszki), Szymon Machnik (Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich)

III miejsce – (równorzędne) Majka Gądek (Szkoła Podstawowa nr 23 im. Jana Pawła II)  Roksana Zając (Szkoła Podstawowa nr 5 im. T. Kościuszki),

Wyróżnienia I stopnia – Ksawery Gacoń (Szkoła Podstawowa nr 23 im. Jana Pawła II), Nina Minor (Szkoła Podstawowa nr 23 im. Jana Pawła II), Kacper Mróz (Zespół Szkół Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi), Barbara Popek (Szkoła Podstawowa dla Niesłyszących i Słabo Słyszących), Weronika Wardzała (Szkoła Podstawowa nr 23 im. Jana Pawła II), Klaudia Ziaja (Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich)

Wyróżnienia II stopnia – Filip Czeszkiewicz (Szkoła Podstawowa dla Niesłyszących i Słabo Słyszących), Oliwia Piątek (Szkoła Podstawowa dla Niesłyszących i Słabo Słyszących), Anna Suchan (Szkoła Podstawowa nr 5 im. T. Kościuszki)

Kategoria II  - szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Jan Kopeć (Zespół Szkół Budowlanych, Technikum nr 7)

II miejsce – Zuzanna Kukla (V Liceum Ogólnokształcące)

III miejsce (równorzędne) Angelika Dąbroś (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy), Jakub Zaczkiewicz (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego)

Wyróżnienia – Patrycja Budzik (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy), Kacper Mańka (Branżowa Szkoła Specjalna dla Niesłyszących i Słabo Słyszących), Weronika Pacocha (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy), Weronika Piróg (Branżowa Szkoła Specjalna dla Niesłyszących i Słabo Słyszących).

(ww)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ