Kończy się rekrutacja do przedszkoli - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kończy się rekrutacja do przedszkoli

Przypominamy, że kończy się rekrutacja do tarnowskich przedszkoli publicznych na rok 2024/2025. Zapisy odbywają się za pomocą elektronicznego systemu – link tutaj.  Nabór potrwa do 22 marca do godziny 15.

dzieci

W tym roku dla maluchów przygotowano 867 miejsc – w sumie w tarnowskich przedszkolach publicznych jest 2995 miejsc. Wychowanie przedszkolne (na podstawie złożonych w lutym 2024 r. deklaracji rodziców) będzie kontynuowało 2128 dzieci.

Przypomnijmy, że do tarnowskich przedszkoli przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie miasta Tarnowa urodzone w latach 2018-2021. W postępowaniu uzupełniającym, w przypadku wolnych miejsc, będą przyjmowane dzieci spoza terenu miasta oraz dzieci 2,5-letnie.

W tym roku szkolnym w publicznych przedszkolach funkcjonuje 126 oddziałów, w tym 14 oddziałów integracyjnych, do których uczęszcza 2979 dzieci (stan na 31.12.2023 r.). Na rok szkolny 2024/2025 przewidywana jest taka sama liczba oddziałów, a ostateczna znana będzie po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego oraz uzupełniającego i będzie uzależniona od liczby chętnych.

Terminarz rekrutacji na rok szkolny 2024/2025:

1 – 22 marca – składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (do 12 kwietnia komisje rekrutacyjne weryfikują wnioski);

17 kwietnia – podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

17 kwietnia – 22 kwietnia – potwierdzanie przez rodziców kandydatów woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia; brak potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca;

25 kwietnia – ogłoszenie przez komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Edukacja/Rekrutacje-do-przedszkoli-i-szkol/Rekrutacja-do-przedszkoli

Wykaz publicznych przedszkoli prowadzonych przez Tarnów: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Edukacja/Wykaz-przedszkoli-szkol-i-uczelni

(mt)