Grupa Azoty nie złożyła oferty miastu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Grupa Azoty nie złożyła oferty miastu

W związku z informacjami, przekazanymi wczoraj przez prezesa Grupy Azoty dr. Wojciecha Wardackiego w wywiadzie w radiu RDN, jakoby miasto odrzuciło ofertę zakupu ciepła od GA informujemy, że Grupa Azoty nie złożyła miastu ani miejskiej spółce oferty handlowej sprzedaży ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej. Poniżej tekst wspólnego oświadczenia prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli i prezesa zarządu MPEC S.A., Krzysztofa Rodaka.

Tarnów, 18.01.2018

OŚWIADCZENIE

Grupa Azoty nie złożyła Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej i Urzędowi Miasta Tarnowa oferty handlowej sprzedaży ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej, tym samym informacje przekazane przez prezesa Grupy Azoty dr. Wojciecha Wardackiego w wywiadzie w radiu RDN Małopolska w dniu 17 stycznia 2018 roku o odrzuceniu oferty zakupu ciepła przez MPEC Tarnów lub Urząd Miasta Tarnowa są nieprawdziwe.

Równocześnie informujemy, że MPEC Tarnów kupuje ciepło w Grupie Azoty od lat ’90 ubiegłego wieku. Obecnie zakup ciepła w Grupie Azoty realizowany jest zgodnie z warunkami umowy, zawartej pomiędzy Grupą Azoty i MPEC Tarnów.

W wyniku działań termomodernizacyjnych odbiorcy ciepła systemowego w Tarnowie zmniejszają zapotrzebowanie na ciepło. MPEC Tarnów nie zmniejszył zakresu dostaw, co oznacza, że ilość obiektów zasilanych ciepłem z Grupy Azoty nie uległa zmniejszeniu.

Ewentualne zwiększenie zakupu ciepła z Grupy Azoty wymaga kosztownych inwestycji w infrastrukturę przesyłową. W przypadku otrzymania oferty sprzedaży ciepła od Grupy Azoty zostanie ona wnikliwie przeanalizowana pod kątem ekonomicznym, bezpieczeństwa energetycznego tarnowian, udzielonych gwarancji ciągłości i jakości dostaw ciepła, z uwzględnieniem interesu odbiorców ciepła systemowego.

Roman Ciepiela, Prezydent Tarnowa

Krzysztof Rodak, Prezes Zarządu MPEC S.A. w Tarnowie