Dzień Babiego Lata na sportowo 30 WRZEŚNIA - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dzień Babiego Lata na sportowo 30 WRZEŚNIA

W najbliższą sobotę 30 września odbędzie się druga edycja Dnia Babiego Lata, czyli pikniku rodzinnego na Tarnowskich Błoniach (tereny za Parkiem Strzeleckim od ulicy Romanowicza). Podczas trwania tej imprezy nie zabraknie konkurencji, zabaw i pokazów przygotowanych dla miłośników sportu i rekreacji.

Wspólna zabawa tarnowian zainaugurowana zostanie o godz. 14. O tej samej porze, na boisku położonym na stadionie przy ul. Piłsudskiego rozpocznie się pokazowy mecz koszykówki drużyn MKS Pałacu Młodzieży Tarnów. Po jego zakończeniu odbędą się konkursy rzutów do kosza, a o godz. 15 rozpoczną się godzinne zajęcia fitness w siłowni zewnętrznej.

Także na godz. 15 zaplanowano rozpoczęcie na scenie dwudziestominutowego pokazu szermierki w wykonaniu zawodniczek i zawodników sekcji MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Potem, najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach i zabawach szermierczych, odbywających się na boisku koszykarskim.

O godz. 16 na wspomnianej już scenie odbędą się pokazy judo (10 minut) i akrobatyki sportowej (5 minut). O godz. 17 na pół godziny scenę w swoje władanie wezmą natomiast przedstawiciele Tarnowskiego Klubu Sportowego Shinkyokushin Karate.

Po zakończeniu, rozpoczynających się o godz. 12, Otwartych Mistrzostw Tarnowa w lekkiej atletyce, trenerzy Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Tarnów zapraszają natomiast na biegi rodzinne na bieżni nowego stadionu przy ul. Piłsudskiego.