Bezpieczniej przy ul. Marii Dąbrowskiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bezpieczniej przy ul. Marii Dąbrowskiej

Sfinalizowano prace przy budowie placu nieopodal Szkoły Podstawowej nr 9, gdzie rodzice podwożący dzieci na lekcje mogą je bezpiecznie wysadzić przed wejściem do szkoły. – Dzięki temu na ulicy Marii Dąbrowskiej nie tworzą się korki – zauważa Jakub Patuła, dyrektor SP nr 9 w Tarnowie.

Prace polegały na wycince kilku drzew, które dotychczas znajdowały się przed szkołą, czyszczeniu tego terenu, a następnie utwardzeniu placu. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 187 tys. złotych. O stworzenie bezpiecznego miejsca w pobliżu szkoły w imieniu mieszkańców wnioskował do prezydenta miasta wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, radny Stanisław Klimek. Pieniądze na ten cel zapisano w tegorocznym budżecie miasta.

– Na placu może się zatrzymać jednocześnie nawet 20-30 samochodów. Rano i po południu przy ulicy Marii Dąbrowskiej był niemiłosierny ruch. Teraz ulica się nie korkuje, jest znacznie bezpieczniej – dodaje Jakub Patuła.

(ww)