Adam Leszkiewicz nowym prezesem Grupy Azoty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Adam Leszkiewicz nowym prezesem Grupy Azoty

Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. powołała z dniem 20 marca br. Adama Leszkiewicza na stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Azoty S.A.

Adam Leszkiewicz

Do Zarządu powołani zostali także z dniem 20 marca br. na stanowiska wiceprezesów: Andrzej Skolmowski, Krzysztof Kołodziejczyk, Andrzej Dawidowski, dr Paweł Bielski.

Jednocześnie Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę w sprawie delegowania członka Rady Nadzorczej Huberta Kamoli do wykonywania obowiązków wiceprezesa zarządu z dniem 20 marca br. do dnia powołania członka zarządu wybranego w postępowaniu kwalifikacyjnym, jednakże na okres nie dłuższy niż trzy miesiące.

Rada Nadzorcza odwołała z końcem dnia 19 marca ze składu zarządu wiceprezesa Marka Wadowskiego. Również 19 marca rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej złożył Krzysztof Kołodziejczyk.

Adam Leszkiewicz ma 55 lat, przez kilka lat związany był z Tarnowem, m.in. pełnił funkcję dyrektora gabinetu i rzecznika wojewody tarnowskiego Aleksandra Grada. W latach 1999–2002 był zastępcą dyrektora kancelarii marszałka małopolskiego, następnie do 2006 był dyrektorem Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Od listopada 2007 do kwietnia 2009 był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i zastępcą szefa KPRM, w tym samym roku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W zakresie jego kompetencji znajdowały się zagadnienia związane z prywatyzacją branżową, gospodarowaniem mieniem oraz nadzorem właścicielskim m.in. nad branżą chemiczną. 21 lutego 2012 objął funkcję członka zarządu i dyrektora generalnego ZAK S.A., a 17 września 2012 został prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Grupy Azoty ZAK Spółka Akcyjna. Odwołano go z tej funkcji 6 kwietnia 2016 roku.

Fot. Nowa Trybuna Opolska