32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej wkracza w decydującą fazę. - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej wkracza w decydującą fazę.

W środę (25.04.18) zakończył się konkursowy przegląd bajek w sekcji Filmy Młodego Widza skierowany do najmłodszych kinomanów, a po środowych obradach Jury Dziecięce towarzyszące tej sekcji już wybrało najlepszy film. Werdykt ogłoszony zostanie w sobotę 28 kwietnia podczas Gali Wręczenia Nagród 32. TNF o godz. 19:00.

W konkursie głównym 32. TNF publiczność festiwalowa, jak również gremia jurorskie (profesjonalne pod przewodnictwem reżysera Janusza Zaorskiego i młodzieżowe) w tarnowskim kinie Marzenie miało okazję zobaczyć już 10 filmów. Dzisiaj przed widzami i jurorami pozostały ostatnie dwie projekcje konkursowe (17:00 – „Czuwaj”, 19:00 – „Człowiek z magicznym pudełkiem”), którym, podobnie jak poprzednim prezentacjom filmowym, towarzyszyć będą spotkania z twórcami.

Ale to nie koniec ciekawych propozycji dla miłośników polskiej kinematografii w ramach Tarnowskiej Nagrody Filmowej. O godz. 11:00 kino Marzenie gościć będzie przedstawicieli poznańskiego festiwalu MFFMW Ale Kino!, którzy zaprezentują film dla młodzieży „Tarapaty”, zapraszając również na spotkanie z reżyser filmu Martą Karwowską. Z kolei o 21:00 w Aneksie przedstawiony zostanie film „Obcy na mojej kanapie”, wzbogacony spotkaniem z jego reżyserem – Grzegorzem Brzozowskim.

Ostatnie dwie projekcje w Aneksie odbędą się w piątek 27 kwietnia. Odpowiednio, o 16:00 nominowany do Oscara „Twój Vincent”, o 18:00 natomiast „KSIĄŻĘ I DYBUK”. Piątkowy dzień festiwalowy zwieńczony zostanie dodatkowo Tarnowskim Wieczorem Filmowym, w którym przedstawione zostaną filmy zrealizowane w ostatnim roku przez twórców o korzeniach tarnowskich („Fanatyk”, „Le Monde”, „Todmachine”). Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami poszczególnych filmów: aktorami Mikołajem Kubackim, Łukaszem Szczepanowskim, reżyserami filmów Michałem Tylka, Gawłem Dykasem, Bogusławem Kornasiem i Grzegorzem Stokłosą.

Oficjalnie, 32. Edycja TNF zakończona zostanie Galą Wręczenia Nagród 28 kwietnia 2018 r. w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, Marzeniu, podczas której nagrodzone zostaną filmy Jury Dziecięcego, Jury Młodzieżowego, Jury Profesjonalnego i Publiczności oraz Kapituły TNF (laureatem jest Janusz Majewski). Galę uświetni recital Hanny Banaszak.

Nagrodzone filmy zostaną pokazane w Epilogu, w niedzielę 29 kwietnia.

(lb)