Ostatni tydzień wystawy „Błądzić jest rzeczą”. - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ostatni tydzień wystawy „Błądzić jest rzeczą”.

Na ostatni weekend Biuro Wystaw Artystycznych przygotowało dwie niespodzianki.

Sobota 25.01 o g. 11:00

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat

3D LABORATORIUM PRÓB I BŁĘDÓW

Prowadzenie: 3D czyli Dizajn Dla Dzieci / Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan / BWA Dizajn we Wrocławiu.

Szczegóły http://www.bwa.tarnow.pl/4,66,edukacja,-warsztaty-dla-dzieci-w-ramach-wystawy-bladzic-jest-rzecza.html

[[ RichText template tag separator is not configured ]]

Niedziela 26.01.2014 g. 15:00, wstęp wolny

Rene Wawrzkiewicz „Hipsterzy, dizajnerzy i plakaciści, czyli polskie projektowanie na dziś”

W przeciągu kilku ostatnich lat współorganizowałem kilkanaście wydarzeń, wystaw, konferencji i prezentacji poświęconych polskiej grafice w Polsce i zagranicą. Współczesne polskie projektowanie po latach zapatrzenia w Zachód zaczyna nabierać swojego własnego charakteru i stylu, nieoczywistego i czasem zaskakującego...

Prezentacja będzie próbą analizy i opisania najważniejszych procesów, trendów i tendencji w najnowszym współczesnym projektowaniu graficznych w Polsce.

Po spotkaniu oprowadzanie po wystawie z udziałem Janusza Łukowicza – artysty biorącego udział w wystawie, jednego z laureatów konkursu poprzedzającego „Błądzić jest rzeczą”

Rene Wawrzkiewicz

Projektant, researcher, organizator i kurator dizajnu, jeden z jurorów konkursu poprzedzającego wystawę „Błądzić jest rzeczą”. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współtwórca, współwłaściciel i projektant Mamastudio (2001-2008), jednego z pierwszych niezależnych studiów dizajnerskich w Polsce. Współzałożyciel jedynego ogólnopolskiego stowarzyszenia grafików projektantów, zrzeszającego ponad 200 członków różnorodnych dziedzin i specjalizacji. Pomysłodawca i kurator Projektu Roku, pierwszego po 1989 programu i konkursu poświęconego całościowemu opisywaniu i wartościowaniu projektowania graficznego w Polsce. Twórca i kurator wystawy „Design Freedom“ opisującej transformację polskiej kultury wizualnej od czasów ruchu „Solidarność“ do dnia dzisiejszego, pokazywanej m.in. w Japonii, Niemczech i Szwecji (2010-2012). Organizator projektów poświęconych zaangażowanemu społecznie projektowaniu, realizowanych min. na Białorusi, Kubie czy w Azerbejdżanie. Twórca, kurator i organizator pierwszego w Polsce festiwalu projektowania graficznego Targi Wiedzy Graficznej. Założyciel (razem z krytyczką Agatą Szydłowską) Pracowni Krytyki Dizajnu - pierwszego polskiego think tanku zajmującego się kulturą dizajnu w Europie Środkowej. Kurator prezentacji polskich projektantów wizualnych w ramach serii konferencji TypoBerlin. Nauczyciel i opiekun specjalności Communication Design w School of Form w Poznaniu.

www.rene.waw.pl

www.design-crit.pl