Kto do Nagród Kultury? - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kto do Nagród Kultury?

Jeszcze do 15 kwietnia można składać  wnioski o przyznanie Nagród Miasta Tarnowa. W tym roku przyznawane one będą za osiągnięcia w kategoriach „Upowszechnianie kultury”, „Mecenas Kultury Tarnowa” i „Nadzieja Roku”. Wręczona zostanie także Nagroda Honorowa.

Wniosek o przyznanie nagrody powinien zawierać dane kandydata oraz informację o jego dotychczasowej działalności i osiągnięciach uzasadniających jej przyznanie.

Nagroda w dziedzinie upowszechniania kultury oraz Nagroda „Mecenas Kultury Tarnowa” mogą być przyznane tej samej osobie lub firmie nie częściej niż raz na pięć lat, natomiast Nagroda Honorowa oraz Nagroda „Nadzieja Roku” może być przyznana tej samej osobie lub grupie osób tylko jeden raz.

Kandydatury można zgłaszać do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa  (Rynek 7) do 15 kwietnia br.,tel./fax: 14 688 90 95 lub drogą mailową na adres w.kultury@umt.tarnow.pl.

Wzór zgłoszenia do pobrania znajduje się na stronie http://www.kultura.tarnow.pl/do-pobrania/.

Dotychczasowymi laureatami Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kulturysą: ks. Władysław Pachota  (2002), Stanisław Potępa ( 2004), Bogusław Wojtowicz (2006), Barbara Wiatr (2008), BombayMusic (2010), Tadeusz Koniarz (2012).

Laureaci Nagrody „Mecenas Kultury Tarnowa” to Krzysztof Witek (2002), Jan Kudelski (2003), Krystyna Latała (2004), Restauracja „Pasaż” (2005), Tadeusz Nosek – „Bristol”(2006), Enion S.A. Zakład Energetyczny Tarnów (2007), Firma „Hortar” (2008), Karpacka Spółka Gazownictwa (2009), Zakłady Azotowe w Tarnowie - Mościcach S.A. (2010), Jan Kudelski (2011), Stanisław Kozyra – właściciel firmy „BODONI” (2012) i Hotel „Tarnovia” (2013).

Nagroda Honorowa jest przyznawana w uznaniu wybitnych zasług i osiągnięć za całokształt pracy w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Dotychczasowymi laureatami tej nagrody są Roman Zubek (2009), ks. prof. Andrzej Zając (2010), .p. Jacek Wróbel (2011), Adam Bartosz (2012) i Andrzej Radzik (2013).

Nagroda „Nadzieja Roku” jest przyznawana wybitnie uzdolnionym młodym twórcom. Do tej pory wyróżnieni zostali zespól TOTENTANZ (2009), Justyna Pawłowska (2011), Matylda Baczyńska (2012) i zespół „SAYES” (2013).