Cztery formy WYSTAWA

Wystawę fotografii wykonanych przez czterech różnych autorów będzie można oglądać w galerii Tarnowskiego Centrum Kultury od 21 marca. Wernisaż odbędzie się dzień wcześniej. Wszystko to w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Podczas ekspozycji zaprezentowane zostaną prace Marii Strzesak, uczennicy III LO w Tarnowie, Bartłomieja Krężołka, studenta fotografii na Uniwersytecie Śląskim, Katarzyny Warańskiej, instruktura fotografii krajoznawczej i Agnieszki Mazur, pedagog i logopedy.

„Boso po piasku” Marii Strzesak to tak naprawdę pierwsza podróż autorki z aparatem. Prezentowane fotografie to efekt umieszczania w kadrze różnorodnych kształtów podczas nadmorskiego spaceru po Trójmieście.

Fotografie Bartłomieja Krężołka to z kolei obrazy, które pochodzą z osobistego projektu „Child Inside”. Autor podąża za wewnętrznym dzieckiem poprzez jasne i ciemne emocje, świat z pogranicza realizmu i fikcji, prawdy i fałszu.

Zestawy prac „F.O.R.M.Y.” Katarzyny Warańskiej prezentują efekt poszukiwań i interpretacji fotograficznych, które od lat autorka prowadzi na kanwie krajobrazu, przyrody ożywionej i nieożywionej.

Zaś wystawa : „...inna suma wrażeń, inny charakter całości…” Agnieszki Mazur obrazuje efekt wycieczki do Brukseli, podczas której autorka poprzez właśnie fotografię chciała pobudzić do refleksji nad przestrzenią miast oraz wzmocnić wizerunek Brukseli jako miasta „anegdoty i eksperymentu”.

Początek wernisażu o godz. 18. Wystawa będzie czynna do 6 kwietnia.

(ks)