Młodzi Ukraińcy gościli w Tarnowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzi Ukraińcy gościli w Tarnowie

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie gościła przez tydzień rówieśników z ukraińskiej organizacji Green Cross Society. Ich wizyta odbyła się w ramach projektu „Razem przeciw uzależnieniom”, realizowanego w ramach programu Erasmus+.

Głównym tematem projektu była profilaktyka uzależnień wśród młodzieży. Miał on na celu promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu jako jednego z elementów przeciwdziałania uzależnieniom. Uczestnicy projektu spotkali się m.in. z ekspertem, który przekazał im konkretną wiedzę na temat zagrożeń wynikających z używania dopalaczy, narkotyków, alkoholu i innych używek.

W pamięci uczestników szczególnie zapadły wspólne wieczory przy ognisku, podczas których poznawali gry i zabawy charakterystyczne dla obu krajów oraz polskie i ukraińskie piosenki. Młodzież uczestniczyła także w zajęciach sportowych. Rozegrane zostały m.in. mecze koszykówki i piłki nożnej, a młodzi ludzie z obu krajów spróbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej, strzelnicy i torze kartingowym.

Uczestnicy projektu gościli także tarnowskich sportowców: przedstawiciela wspinaczki sportowej, Marcina Dzieńskiego oraz żużlowca, Kacpra Koniecznego. Młodzież z Ukrainy miała również okazję poznać historię naszego miasta i zwiedzić najciekawsze jego zakątki.