TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa

Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa

Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa

Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – Tor Speed Race Tarnów przy ul. Kochanowskiego 30 gościł będzie w ostatni weekend listopada uczestników XVI Otwartych Kartingowych Mistrzostw Tarnowa. Rywalizacja w zawodach, rozgrywanych w ramach akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”, przebiegać będzie w sześciu klasach.

- W mistrzostwach może wziąć udział każdy: dzieci już od piątego roku życia, panie i panowie w każdym wieku, młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne. Można spróbować swoich sił w tym niezwykle emocjonującym i pięknym sporcie, jakim jest karting, nie posiadając licencji zawodnika ani prawa jazdy. Wystarczy sportowe zacięcie, trochę wolnego czasu i można poczuć się jak rasowy kierowca wyścigowy – mówi organizator i koordynator akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”, Rafał Kiwior.

Mistrzowskie tytuły rozdane zostaną w sześciu kategoriach: mini (5-9 lat), młodzik (10-14 lat), junior (15-18 lat), open (powyżej 18 lat) oraz ONR (osoby niepełnosprawne z podziałem na dzieci i osoby dorosłe). Finałowa rywalizacja w klasach mini i ONR rozegrana zostanie w sobotę 24 listopada, najlepszych kartingowców w pozostałych klasach poznamy w niedzielę 25 listopada.

Aby wziąć udział w zawodach należy wystartować - w godzinach otwarcia toru – w kwalifikacjach (klasy mini i ONR do 23 listopada, pozostałe do 24 listopada). Sesja kwalifikacyjna ma na celu ustalenie pozycji startowej w mistrzostwach na podstawie czasów uzyskanych w minimum trzech przejazdach pomiarowych. W kwalifikacjach startować można dowolną liczbę razy.

W zawodach klasyfikacja ustalona zostanie również na podstawie najlepszych czasów. Zawodnicy startować będą na gokartach udostępnionych przez organizatorów. Będą one losowane przed każdą próbą czasową, przy czym żaden z uczestników nie będzie mógł jechać dwukrotnie tym samym pojazdem.

Dokładne informacje o mistrzostwach dostępne są na portalu: www.gokarty-tarnow.pl. O szczegóły można także pytać na torze Speed Race Tarnów lub pod numerem telefonu: 604 640 023.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne