TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Od 29 czerwca 2013 r zapraszamy do skorzystania z usług tego obiektu w godzinach od 10.00 do 19.00

Zaprasza Tarnowski Związek Lekkiej Atletyki

W dniach 14-16 czerwca  2013 r. na pływalni w Szczecinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu osób Niepełnosprawnych. W zawodach wystartowało dwóch zawodników sekcji pływackiej Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” .

Chcesz zostać piłkarzem? Chciałbyś realizować swoje marzenia w największym w Tarnowie Klubie Sportowym? 

Klaudia Buczek (Grupa Azoty Tarnovia Tarnów) otrzymała dziką kartę na zawody World Games w kolumbijskim Cali. Tym samym tarnowianka poszerzyła skład naszej reprezentacji we wspinaczce sportowej w której już wcześniej znalazły się Aleksandra Rudzińska (Lublin) oraz, również z „dziką kartą” - Edyta Ropek (Tarnovia).

W dniach 14 – 16 czerwca na stadionie Friedrich-Ludwig-Jahn Stadium w Berlinie odbyły się 35 Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec. W zawodach tych wystartował Michał Derus.

W meczu XI kolejki Enea Ekstraligi składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz pokonała na własnym torze Unię Tarnów w stosunku 49:41. Punkt bonusowy powędrował jednak do Tarnowa, gdyż w dwumeczu padł rezultat 95:85 dla Jaskółek. W Unii najlepiej pojechał Maciej Janowski, zdobywca 12 punktów z dwoma bonusami. Po dziesięciu meczach drużyna z Tarnowa plasuje się na szóstej pozycji w tabeli Enea Ekstraligi.

Na odbywających się w Słubicach Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów mł. bardzo dobrze spisali się zawodnicy tarnowskiego MLUKS-u, podopieczni trenera Ryszarda Jasicza, reprezentujący grupę „Talent LA - Tarnów Team”.

16 czerwca Puchar Tarnowa MTB już na ”Marcince”. Po majowej przerwie kolarze rozegrają 2 eliminację Pucharu. Trasa wyścigu tradycyjnie prowadzić będzie leśnymi ścieżkami na Górze św. Marcina. 

W zaległym meczu VII rundy Enea Ekstraligi Lechma Start Gniezno pokonała na własnym torze Unię Tarnów 50:40. W drużynie gospodarzy znakomity występ zaliczył Matej Zagar, który zdobył komplet 15 punktów. Wśród Jaskółek najlepiej zaprezentował się kapitan Janusz Kołodziej, który uzbierał 10 punktów. Kolejny mecz Unia pojedzie w niedzielę na torze w Bydgoszczy.

Znaczniki

Archiwalne