TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Sportowcy z Małopolski już po raz ósmy wzięli udział w 21. Międzynarodowym Biegu Przełajowym Juniorów „RENNSTEIG – JUNIOR – CROSS 2013” w ramach współpracy regionalnej Województwa Małopolskiego z Krajem Związkowym Turyngia.W zawodach wzięli udział sportowcy z dwóch małopolskich klubów lekkiej atletyki tj.  MLUKS Tarnów oraz ULKS Lipinki.

Imponująca ściana wspinaczkowa na nowej hali tarnowskiej PWSZ była areną historycznych, bo pierwszych Mistrzostw Polski we wspinaczce na czas w formacie rekordu. Niezbyt gościnni okazali się zawodnicy tarnowskich klubów, którzy wywalczyli większość medali zarówno wśród seniorów, jak i w rozgrywanej równolegle kategorii młodzieżowców.

W meczu X rundy Enea Ekstraligi, Unia Tarnów pokonała na własnym torze Stelmet Falubaz Zielona Góra 58:32. Jaskółki, które zgarnęły też punkt bonusowy, do zwycięstwa poprowadził Maciej Janowski, zdobywca 14 punktów z bonusem. Już w najbliższy czwartek w Tarnowie zostanie rozegrany zaległy mecz, w którym Unia spotka się z Włókniarzem Częstochowa.

Znaczniki

Archiwalne