TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Kolejna okazja do wspólnego biegania nadarzy się 1 października. Na terenach zielonych obok hali „Jaskółka” odbędzie się Festiwal Biegów Przełajowych Grupy Azoty. Pierwsi biegacze na linii startu pojawią się o godz. 11.30.

W 11. kolejce trzeciej ligi piłkarze Unii Tarnów zagrają z drużyną Orląt Radzyń Podlaski. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 października, na Stadionie Miejskim. Początek o godz. 16.00.

Mini żużlowcy z Tarnowa mogą pochwalić się srebrnym medalem wywalczonym w drużynowym mistrzostwie Polski. Najlepsi na mini torze okazali się reprezentanci Bydgoszczy, zaś brąz przypadł gospodarzom – drużynie z Gdańska.

Amatorów dwóch kółek czekają nie lada atrakcje. 2 października odbędzie się tarnowski jesienny Rajd Rowerowy Sokołów. Dla wytrawnych rowerzystów przygotowano trasę ok. 35 km. Dla tych mniej wytrwalszych odcinek krótszy ponad 20 km. Start rajdu o godz. 10.00 z tarnowskiego Rynku. 

Ponad 1500 zawodników i zawodniczek z Europy, USA i Brazylii wzięło udział w zorganizowanym przez UKS Ryś Warszawa Warsaw Judo Open w kategorii junior, junior młodszy oraz młodzik. Tarnów reprezentowało trzech zawodników: Magdalena Górska (Pałac Młodzieży) oraz Klaudia Dziarmaga i Dawid Reneson (oboje Błękitni-MPEC). 

14 medali z Mistrzostw Małopolski Dzieci Młodszych, Starszych oraz Młodzików, które rozegrano w Krakowie, przywieźli zawodnicy tarnowskiego Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego. 

Już w najbliższą sobotę, 24 września, rozpocznie się pierwszy z memoriałów poświęcony pamięci tragicznie zmarłego Michała Smętka, byłego koszykarza tarnowskiej Unii. W zmaganiach wezmą udział zawodnicy z rocznika 2001 i młodsi. Start w Miejskim Domu Sportu o godz. 10.30. 

Drużyna juniorek młodszych MKS PM MPEC Tarnów zdobyła I miejsce w XVI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Łukovia Cup”. Podopieczne trenera Tomasza Śmieszka zwyciężyły we wszystkich rozgrywanych meczach.

To był udany sezon dla młodego zawodnika kartingowego TTSK K-Team Tarnów. Marcel Kuc po dwunastu rundach kategorii Mini Max, z dorobkiem 649 punktów, wygrywa w klasyfikacji generalnej Rotax Max Challenge Polska. 

Bardzo duży sukces odnieśli najmłodsi pięściarze Tigera Tarnów. Podczas odbywających się w Busku Zdroju eliminacji wojewódzkich do Mistrzostw Polski Młodzików zdobyli trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych. 

Znaczniki

Archiwalne