TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Marcel Kuc zwyciężył ostatnie w tym sezonie zawody kartingowe. Młody sportowiec w serii Max Challenge Polska 2015 na torze w Radomiu potwierdził swoją dobrą formę, zdobywając w klasyfikacji generalnej kolejny tytuł mistrzowski. 

Miłosz Pękala wywalczył brązowy medal w zawodach Warsaw Judo Open w kategorii do 90 kg. Zawodnik z tarnowskiego klubu Błękitni-MPEC w walce o trzecią pozycję pokonał Białorusina Petera Legostayeva. 

Po raz pierwszy w historii młodym tarnowianom udało się zdać egzamin na licencję mini-żużlową. Młodzi adepci „czarnego sportu”: Patryk Zieliński, Przemysław Konieczny, Mateusz Cierniak i Oliwier Jadach pozytywnie zdali część teoretyczną, jak i praktyczną.

W Tarnowie swoją działalność rozpoczyna Akademia Młodych Orłów. To efekt umowy, jaką miasto podpisało z PZPN oraz z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej. Chłopcy i dziewczęta zainteresowane uczestnictwem w cyklu nieodpłatnych treningów piłkarskich powinni zgłosić się na testy, które potrwają od 25 do 27 września. Testy zaplanowano na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5. W razie niepogody odbędą się one w Gimnazjum nr 4. 

Żużlowcy Unii Tarnów zwyciężyli w pierwszym meczu o brązowy medal PGE Ekstraligi. Tarnowianie pokonali na wyjeździe drużynę KS Toruń 50:40. Rewanż odbędzie się za tydzień, 27 września na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach.

W ramach projektu „W górę” dzieci do 12 roku życia mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęcia ze wspinaczki sportowej. Zajęcia odbywać się będą  dwa razy w tygodniu.

Marcel Kuc, reprezentant tarnowskiego klubu kartingowego TTSK K-TEAM Tarnów, dwukrotnie stanął na podium w decydujących rundach serii Rok Cup Poland 2015, co po zakończeniu sezonu pozwoliło mu stanąć na trzecim stopniu podium klasyfikacji generalnej.

Młodzi pięściarze Tigera Tarnów dobrze zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski Klubów Gwardyjskich, które odbyły się w Busku Zdroju. Do Tarnowa wrócili z trzema złotymi i czterema srebrnymi medalami.

Najmłodsi piłkarze ręczni MKS MPEC Pałac Młodzieży zwycięsko zakończyli finały Mistrzostw Małopolski UKS-ów w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Drużyna dziewcząt zajęła ostatnią czwartą pozycję.

Do 25 września potrwają zapisy do XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  Po raz trzeci wielki finał piłkarskiego turnieju odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Znaczniki

Archiwalne