TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Po udanym niedzielnym spacerze z kijkami - „Na Marcinkę Marsz” Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów zaprasza tarnowian na kolejną imprezę - Jesienny Rajd Rowerowy.

W minioną niedzielę, na Ściance wspinaczkowej La Roca w Tarnowie rozegrana została finałowa edycja Tarnów Speed Cup 2013, pucharu amatorów i osób z niepełną sprawnością we wspinaczce na czas. W rywalizacji udział wzięli reprezentanci wszystkich tarnowskich sekcji wspinaczkowych, oraz zawodnicy reprezentujący cztery warsztaty terapii zajęciowej. Nie zabrakło sportowych emocji, sporej dawki adrenaliny i walki o jak najlepsze czasy na ściance wspinaczkowej. Podczas tej edycji poznaliśmy zwycięzców klasyfikacji generalnej, wyłonionych z pośród setki startujących w tym sezonie uczestników.

Siedemdziesięciu trzech pływaków uczestniczyło w czasie pierwszej dwudniowej edycji Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu – Częstochowa 2013.  Do rywalizacji stanęły kluby z całego kraju: Start Katowice, Tarnów, Wrocław, Kalisz, Lublin, Zielona Góra, Radom, Kraków, Warszawa, Tomaszów Maz i gospodarze LKS Gol Start Częstochowa. Tarnowscy pływacy wywalczyli cztery medale dwa złote oraz dwa brązowe.

Podopieczni Marka Cieślaka przegrali co prawda spotkanie z Dospelem Włókniarzem Częstochowa w stosunku 48:42, jednak dwumecz zakończył się rezultatem 91:89 dla Unii. Bohaterem "Jaskółek" został Janusz Kołodziej, który zapewnił swojej drużynie medal w ostatnim biegu.

Przez dwa niezwykle gorące dni  w Pałacu Młodzieży i Kwazar Bowling rozgrywane były zawody Ogólnopolskiego Mityngu Młodzieży w brydżu sportowym po prezydenckimi auspicjami.

Pałac Młodzieży i Tarnowska Akademia Brydżowych Umiejętności ogłaszają nabór do młodzieżowej sekcji brydża.

Już w najbliższą niedzielę, 22 września na Ściance wspinaczkowej La Roca w Tarnowie odbędą się zawody wspinaczkowe Tarnów Speed Cup 2013, puchar amatorów we wspinaczce na czas oraz puchar osób z niepełną sprawnością. Swoich sił na ściance może spróbować każdy chętny, bez względu na wiek czy umiejętności. Na uczestników czekają dwie, bardzo łatwe trasy wspinaczkowe! Organizację zawodów wspiera Miasto Tarnów.

Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów oraz CenterMed zapraszają w niedzielę 22 września na I Tarnowski Spacer Nordic Walking pn. „Na Marcinkę Marsz”.

Drużyna Unii Tarnów zwyciężyła 49:41 w pierwszym meczu o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski z Dospel CKM Włókniarzem Częstochowa. W drużynie Jaskółek najlepiej zaprezentował się Janusz Kołodziej, który zdobył komplet 15 punktów. Rewanż odbędzie się w najbliższą niedzielę na torze w Częstochowie.

W najbliższą niedzielę, 15 września, kolarze górscy zakończą zmagania w tegorocznym XIX Pucharze Tarnowa MTB.

Znaczniki

Archiwalne