TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W Tarnowie swoją działalność rozpoczyna Akademia Młodych Orłów. To efekt umowy, jaką miasto podpisało z PZPN oraz z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej. Chłopcy i dziewczęta zainteresowane uczestnictwem w cyklu darmowych treningów piłkarskich powinni zgłosić się na testy, które odbędą się w dniach 11 - 13 września 2015 r. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowie.

Z Filipem Putem, wychowankiem Unii Tarnów, zwycięzcą turnieju Red Bull King of The Rock rozmawia Kamila Sacha.

W sobotę, 29 sierpnia na Stadionie Miejskim w Tarnowie piłkarze Unii zmierzą się z Hutnikiem Nowa Huta w meczu 5. kolejki rozgrywek III ligi.

Do pierwszoligowego zespołu SPR Tarnów dołączył skrzydłowy, Damian Misiewicz. Wcześniej tarnowska drużyna zmieniła szkoleniowca.

Reprezentant tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM, Marcel Kuc, zwyciężył w klasyfikacji generalnej Kartingowych Mistrzostw Polski. Druga i zarazem ostatnia seria startów odbyła się 21-23 sierpnia na torze w Zielonej Górze.

Żużlowcy Unii Tarnów zremisowali na „Motoarenie” z zepsołem KS Toruń 45:45. Dzięki temu „Jaskółki” zakończyły sezon zasadniczy na drugiej pozycji.  Zawodnikiem meczu został kapitan jaskółek, Janusz Kołodziej.

Bartłomiej Trela, astmatyk z Tarnowa, będzie rywalizować na odcinku 160 km w Ultra Trail du Mont Blanc, który odbędzie się 28 sierpnia. To kolejny krok jaki zawodnik wykona, by zdobyć Światową Koronę Ultramaratonów. Na razie udało mu się pokonać trzy z jedenastu wyścigów.

Tarnowscy kartingowcy z TTSK K-TEAM Tarnów wystartują 22 i 23 sierpnia na II serii Kartingowych Mistrzostw Polski - International Poland Championship. Zawody będzie można śledzić w Internecie.

Piłkarze Unii Tarnów pokonali u siebie rezerwy Wisły Kraków 1:0 i tym samym zdobyli pierwsze punkty w nowy sezonie. Strzelcem jedynej bramki w spotkaniu był Łukasz Popiela.

Ponad setka uczestników zgłosiła się już na Diecezjalny Bieg Trzeźwości, który odbędzie się 23 sierpnia w   Tarnowie. Imprezie będą towarzyszyć marsz nordic walking i rajd rowerowy.

Znaczniki

Archiwalne