TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W środowy wieczór we francuskim Lyonie, podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, odbył się finał sprintu na dystansie 100 metrów, do którego dzień wcześniej zakwalifikował się sprinter tarnowskiego START-u, Michał Derus. Finał naprawdę godny wielkich mistrzów i takiej imprezy a różnice czasowe między pierwszą trójką wyniosły zaledwie 0,06 sek.

Zapraszamy na super gratkę dla kochających sporty motorowe i towarzyszące im emocje, gdzie zapach benzyny i ryk silników przyprawia o gęsią skórkę.

Michał Derus zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal a tym samym tytuł v-ce Mistrza Świata, na rozgrywanych we francuskim Lyonie Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. W swoim finałowym biegu na dystansie 200 metrów sprinter tarnowskiego START-u uzyskał czas 21,95 sekundy, czym ustanowił swój nowy rekord życiowy i po przepięknej, bardzo wyrównanej, sportowej walce uległ jedynie zawodnikowi z Brazylii o zaledwie 0,04 sekundy.

W meczu XIV rundy Enea Ekstraligi, Stal Gorzów pokonała na własnym torze Unię Tarnów 55:35 i również wywalczyła punkt bonusowy. W drużynie Jaskółek najlepiej zaprezentował się Janusz Kołodziej, który w sześciu biegach zdobył 11 punktów z bonusem. W tabeli Unia jest na piątym miejscu i w najbliższą niedzielę zmierzy się na własnym obiekcie z Betardem Spartą Wrocław.

W najbliższą niedzielę (21.07) Tarnowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek na wycieczkę rowerową do Olszyn.

Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z reprezentacją Polski na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2013. Z życzeniami sukcesów w Cali prezydent przekazał na ręce Edyty Ropek biało-czerwoną flagę reprezentacji Polski.

Ludowy Klub Jeździecki Tarnów-Klikowa oraz Ranczo Palomino zapraszają na rozgrywane w dniach 18 do 21 lipca 2013 roku Międzynarodowe i Krajowe zawody w Sportowych Rajdach Konnych na dystansach od 20 km do 120 km (klasy LL do CEI2* CEN2*). 

W meczu XIII rundy Enea Ekstraligi Unia Tarnów pokonała na własnym torze PGE Marmę Rzeszów 53:37 i tym samym walczyła również punkt bonusowy. Do derbowego sukcesu Jaskółki poprowadzili Leon Madsen i niepokonany dziś Artem Łaguta, którzy zdobyli po 12 punktów. Teraz będzie dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, ponieważ reprezentacje będą walczyć w Drużynowym Pucharze Świata. Kolejny mecz Jaskółki rozegrają 21 lipca w Gorzowie.

W zaległym meczu II kolejki Enea Ekstraligi, Unia Tarnów wysoko pokonała na własnym torze Dospel CKM Włókniarza Częstochowa 54:36. Jaskółki do zwycięstwa poprowadził fantastyczny w tym sezonie Artiom Łaguta, który zdobył 14 punktów. W niedzielę Unia spotka się na własnym torze z PGE Marmą Rzeszów.

W miniony weekend na przepięknym stadionie lekkoatletycznym w Słubicach odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych udział wzięło sześcioro zawodników tarnowskiego START-u, którzy do Słubic udali się wraz ze swoim trenerem Bartłomiejem Tott, oraz prezesem tarnowskiego klubu, Bogusławem Szczepańskim. Wśród wspomnianej szóstki znaleźli się miotacze: Mariusz Niemiec, Michał Wrzeszcz, Wieńczysław Leszczyński oraz sprinterzy: Tomasz Sikorski, Michał Derus oraz powracająca do sportowej rywalizacji po trzyletniej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi Joanna Mazur.

Znaczniki

Archiwalne