TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Bez mała 300 zawodników wzięło udział w tarnowskiej odsłonie XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich Małopolska 2012. O najwyższe laury rywalizowali młodzi trójboiści oraz piłkarze ręczni. – To wielkie wyróżnienie dla naszego miasta – uważa zastępca prezydenta Krystyna Latała.

W najbliższy weekend 28-29 lipca 2012 roku odbędą się kolejne rundy jubileuszowego sezonu ROK Cup Poland. Na torze w Radomiu znów zobaczymy Rokkersów, którzy powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej.

W Wieliczce w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywane były tegoroczne Mistrzostwa Polski kadetek w boksie. O udziale w finałach OOM decydowały czerwcowe turnieje kwalifikacyjne rozegrane w Zawierciu i Grudziądzu.

Tarnowianin Patryk Kosiniak ukończył wyścig piątej rundy niemieckiego motocyklowego pucharu Yamaha R6 – Dunlop, sięgając po jedenastą pozycję na słynnym, holenderskim torze w Assen.

Zawody odbywają się w ramach programu Lato w mieście.

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2012.

Już 23 lipca 2012 r. na torze kartingowym w niemieckim Essen rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Świata w Kartingu - Kart World Championship 2012.

Podczas finału drugiej edycji pucharu Świata we wspinaczce na czas, rozegranej we francuskim Chamonix, Edyta Ropek pechowo odpadła od ściany. Zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team sklasyfikowana została na ósmej pozycji tych zawodów.

Po wakacyjnej przerwie, przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli tarnowscy piłkarze ręczni. W zajęciach uczestniczyła znaczna część drużyny, w tym dwóch nowych zawodników.

Piłkarze Unii Tarnów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w II lidze, który rozpoczną 4 sierpnia meczem z Wisłą Płock. Poznaliśmy już dokładny terminarz spotkań w Tarnowie.

Znaczniki

Archiwalne