TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W niedzielne popołudnie dojedzie do ostatniego spotkania w rundzie zasadniczej o Mistrzostwo Pierwszej Ligi Żużla pomiędzy Unią Tarnów a PSŻ Milion Team Poznań.

Organizatorem turnieju jest Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie. W turnieju prawo startu mają drużyny reprezentujące szkoły podstawowe. Nie ogranicza się ilości drużyn zgłoszonych z jednej szkoły.

Gazeta Krakowska, TOSiR oraz Urząd Miasta Tarnowa organizują turniej piłki nożnej dla drużyn podwórkowych "MINI MUNDIAL z KRAKOWSKĄ" edycja 2009. Turniej odbędzie się w dniach 17 sierpnia - 28 sierpnia 2009.

W dniach od 21 – 26.07.2009 na strzelnicy WAWEL Kraków odbył się Finał XV OOM w strzelectwie sportowym w którym wystartowali zawodnicy TKS LOK Tarnów odnosząc wspaniały sukces zdobywając dwa złote medale.

Zawody Pływackie Amatorów są rozgrywane na obiekcie TOSiR przy ulicy Piłsudskiego 30 Tarnowie w terminie 31 sierpień 2009 r. W zawodach prawo startu mają: uczniowie szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nie posiadający karty zawodniczej ( czas karencji wynosi jeden rok kalendarzowy ).

W sobotę na torze w Toruniu odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Po raz ósmy zdobył go Tomasz Gollob, na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Kasprzak, trzecie miejsce przypadło wychowankowi tarnowskiego klubu Januszowi Kołodziejowi.

Już 29 lipca (środa) o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Tarnowie pojawi się drużyna byłego wicemistrza Polski (1975/76), ćwierćfinalisty Pucharu Polski (1976/77) oraz drużyna która obecnie gra w drugiej lidze grupie zachodniej - GKS Tychy ! W zespole GKS'u występują m.in. zawodnik znany z występów w Ruchu Chorzów - Krzysztof Bizacki czy występujący w Cracovii czy Kmicie Zabierzów - Wojciech Ankowski.

Bardzo dobre zawody zanotowali tarnowscy żużlowcy w eliminacjach Mistrzostw Polski Par Klubowych, które odbyły się na torze w Krośnie. Tarnowianie z dorobkiem 22 punktów zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając Marme Hadykówe Rzeszów oraz ekstraligowy Atlas Wrocław. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie z jaskółką na plastronie był Janusz Kołodziej zdobywca 13 punktów.

Dzisiaj o godzinie 17.00 na torze w Krośnie rozegrany zostanie turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Par Klubowych. W zawodach zaprezentują się duety klubów z Wrocławia, Częstochowy, Rzeszowa, Tarnowa, Lublina i Krosna.

Pałac Młodzieży przy współudziale Towarzystwa Powszedniej Pomocy „Serce” w Tarnowie od 22 czerwca do 11 lipca 2009 r. w ramach Akcji – LATO 2009, zrealizował XIV edycje, autorskiego programu profilaktyczno – rekreacyjnego- „CZARNE KOTY”.

Znaczniki

Archiwalne