TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Można jeszcze zapisywać się na tegoroczny wyjazd „Klubu 200”, który odbędzie się w ramach XI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę, w której udział bierze ponad tysiąc rowerzystów. Organizatorzy planują ciągu jednego dnia pokonać 200 km na trasie Tarnów-Częstochowa. Wyjazd z Tarnowa 8 lipca.

Z Akademickich Mistrzostw Polski w Katowicach Ewelina Starostka, reprezentantka Tigera Tarnów, wróciła ze srebrnym medalem i tytułem wicemistrzyni Polski. Z kolei na Międzynarodowym Grand Prix Małopolski w Boksie wygrane wywalczyli Kinga Misiaszek, Paweł Bardo i Jakub Kras.

Wiktor Partyka, zawodnik Thai Gym Tarnów, zdobył Mistrzostwo Polski Muaythai kadetów w Żarach. Będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata w Bangkoku. To nie pierwsze mistrzostwo 14-latka. Na swoim koncie ma m.in. srebrny medal mistrzostw świata w Langkawi w Malezji.

Chcesz zrobić swój pierwszy krok w kartingu? Nauczyć się technik bezpiecznej jazdy? Zgłoś się na bezpłatne zajęcia w Małopolskim Ośrodku Sportu Motorowych. Szkolenie stratuje już 27 czerwca.  

Prezydent Roman Ciepiela wręczył dziś, 23 czerwca, listy gratulacyjne i drobne upominki reprezentantom tarnowskiego Wushu, którzy z Grand International Wushu Festiwal i XXII Międzynarodowych Mistrzostw Polski wrócili z 19 medalami.  Odznaczenia trafiły do dziewięciu zawodników Tarnowskiej Szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen oraz trenera Roberta Maślanki. 

W trzeciej edycja Pucharu Młodzików i Dzieci 2016 we wspinaczce sportowej dobrze spisali się zawodnicy MKS Tarnovia. Daria Nawój i Oskar Szalecki zajęli kolejno szóstą i siódmą lokatę. Zawody rozegrano w Tarnowskich Górach.

W kolejnej odsłonie Pucharu Polski Par Klubowych mini żużlowcy z Tarnowa zajęli trzecie miejsce. Zawody rozegrano na bardzo trudnym technicznie torze w Bydgoszczy. 

Przeszło 200 osób wzięło udział w czerwcowych dniach talentu zorganizowanych w ramach Akademii Młodych Orłów. Testy odbyły się na boisku Szkoły Podstawowej nr 5, a uczestniczyło w nich 214 chłopców i osiem dziewczynek. 

Michał Derus oraz Joanna Mazur wywalczyli tytuły mistrzów Europy podczas rozgrywanych we włoskim Grosseto Mistrzostw Europy IPC w Lekkiej Atletyce. Dwa brązowe medale na tych zawodach zdobyła Anna Trener-Wierciak.

Osiem medali na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce wywalczyli zawodnicy Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START. Zawody rozegrano w Kozienicach. 

Znaczniki

Archiwalne