TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Ciężka praca zawodników i trenera klubu KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike zaowocowała możliwością udziały w wyścigu najwyższej rangi – w Pucharze Świata MTB, który odbędzie się 31 maja w niemieckim Albstadt. Zawodnicy pojadą tam jako reprezentanci kraju i będą walczyć o kwalifikację do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Grupa 135 biegaczek i biegaczy wystartowała z polany Marcinka, aby pokonać ponad pięciokilometrową górską trasę Biegu na Zamek po Miecz Spycymira.

Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała w spotkaniu V kolejki Enea Ekstraligi zespół KantorOnline Włókniarz Częstochowa 64:26. Najskuteczniejszym zawodnikiem Jaskółek był Martin, Vaculik, który zdobył 12 punktów. Komplety z bonusami zdobyli także Greg Hancock i Janusz Kołodziej. Wśród gości na dobrym poziomie pojechał jedynie Peter Kildemand.

Piłkarze nożni tarnowskiej Unii odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w Libiążu, z miejscowym Górnikiem. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył 17-letni napastnik „Jaskółek" Filip Wójcik, który wykorzystał doskonałe podanie Piotra Drozdowicza w 34 minucie meczu.

Tarnowski Związek Lekkiej Atletyki, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji i MLUKS przy Gimnazjum nr 8 zapraszają do wspólnego biegania.

MPEC I Tarnów obronił tytuł Drużynowego Mistrza Polski Młodzieży Szkolnej zdobyty przed rokiem w mistrzostwach w nowej formule. Zespół grał w składzie Błażej Krawczyk, Michał Krysa, Witold Petryszyn i Piotr Wzorek. Byli głównym faworytem. W eliminacjach zapewnili sobie dużą przewagę, która przydała się w trudnym półfinale. Sam finał to popisowa gra całego teamu.

Polskie  Towarzystwo  Gimnastyczne  „Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie zaprasza na X edycję ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA, której celem jest rozbieganie naszego społeczeństwa.  W tym roku startujemy w sobotę 24 maja od godziny 10.00 w Parku Sanguszków w Tarnowie.

Trzecie, poprawione wydanie przewodnika rowerowego "Ziemia Tarnowska. Przewodnik rowerowy" autorstwa Stanisława i Witolda Tomaszków  jest już w sprzedaży.

Kolejna masowa impreza sportowa w Tarnowie, o której tarnowscy biegacze ze Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów - myśleli już od wielu lat. Do zorganizowania biegu górskiego zainspirowała organizatorów postać jednego z najwybitniejszych Polaków średniowiecznego okresu historii  Polski Spycymira herbu Leliwa – założyciela naszego miasta.

10 maja w Zamościu odbył się VI Memoriał Bokserski im. Henryka Paska, który – podobnie do lat poprzednich -  zgromadził wielu zawodników zarówno reprezentantów  naszego kraju jak również naszych sąsiadów m.in. z Litwy . W turnieju nie mogło zabraknąć zawodników i zawodniczek reprezentujących klub Tiger z Tarnowa,  którym sekundowali trenerzy Józef Sadko, Maciej Baran i Artur Wzorek.

Znaczniki

Archiwalne