TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Już 1 czerwca, czyli w najbliższą sobotę, Tarnów stanie się areną zmagań najszybszych wspinaczy na czas. Po raz pierwszy zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polskie we wspinaczce na czas w formule tzw. standardu.

W meczu IX kolejki Enea Ekstraligi Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał Unię Tarnów 54:36. Gospodarzy do sukcesu poprowadził Jarosław Hampel, który wywalczył 12 punktów. W zespole gości najskuteczniejszy był Rosjanin, Artiom Łaguta który zdobył 13 punktów w sześciu startach. Już w niedzielę na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach odbędzie się mecz rewanżowy pomiędzy tymi drużynami.

Dwa złote, dwa srebrne i brązowy medal przywieźli do Tarnowa Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji z XV Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych.

Znakomity występ juniorów na Forest Trophy i Mistrzostwo Polski Młodzików w Komornicy.

W dniach 17-18 maja 2013 r. na Kartodromie w Bydgoszczy rozegrano zawody kartingowe z cyklu seria 2 Rok Cup Poland oraz Easykart.

Drużynowy Mistrz Polski Unia Tarnów zgodnie z oczekiwaniami pokonał na własnym torze drużynę składywęgla.pl Polonii Bydgoszcz 54:36. Jaskółki do zwycięstwa poprowadził kolejny raz Artiom Łaguta, który zdobył komplet 15 punktów. Wśród gości najwięcej punktów wywalczył były zawodnik tarnowskiej drużyny Greg Hancock. Za tydzień Unia wybiera się na wyjazdowy mecz do Zielonej Góry.

Po 2 wyjazdach z rzędu przed Jaskółkami 2 mecze u siebie. W sobotę, 1maja o godz. 17.00 UNIA Tarnów podejmie w Jaskółczym Gnieździe lidera II ligi, PUSZCZĘ Niepołomice.

Podczas weekendu, w Jaworznie rozegrany został VIII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Roberta Kopytka o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna.

Tarnowski brydż nadal trzyma się mocno. Tarnowska młodzież bije rekordy jeśli chodzi o zdobycze medalowe.  Wysiłki tarnowskich pasjonatów doceniają jednak inni, także poza granicami Polski. Zainteresowanie tym, co się u nas dzieje przejawiają Duńczycy, Holendrzy i Szwedzi.

Znaczniki

Archiwalne