TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W dniach 1-3 czerwca 2012 odbędzie się Tarnowski Festiwal Wspinaczkowy, plenerowa impreza zorganizowana z prawdziwym rozmachem w "polskim biegunie wspinania".

Mecz przyjaźni pomiędzy Unią Tarnów a Wisłą Kraków na zakończył się remisem 2-2 (1-0). Na Stadionie Miejskim w Mościcach, mecz obejrzało około 7 tysięcy widzów.

„Dzień Dziecka z Królem Maciusiem” - 1 czerwca 2012r.ogródek jordanowski w Parku Strzeleckim

Piłkarze Unii Tarnów na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie awans do II ligi! Dokonali tego na terenie rywala, z którym bezpośrednio rywalizowali o pierwsze miejsce. „Jaskółkom” wystarczył remis w Limanowej i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Po końcowym gwizdku sędziego zawodnicy mogli fetować upragniony awans z grupą 300 kibiców Unii i Wisły, którzy przyjechali na ten mecz. Tarnowianie mają na swoim koncie 59 punktów, czyli o 7 więcej od wicelidera Popradu Muszyna. Kibice wraz z piłkarzami świętowali na tarnowskim Rynku.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH to ogólnopolska akcja, która ma na celu pobudzenie mieszkańców do aktywności ruchowej. Program realizują w Tarnowie jednostki miejskie i organizacje pozarządowe.

W minioną niedzielę 20 maja odbyła się druga edycja Pucharu Azotów Tarnów we wspinaczce na czas amatorów. Zawodnicy rywalizujący w kilku kategoriach znakomicie poradzili sobie z przygotowanymi dziesięciometrowymi trasami wspinaczkowymi, zmagania jak zawsze dostarczyły sporo pozytywnych emocji, nie zabrakło też sportowej walki i nagłych zwrotów akcji. Organizowane przez Edytę Ropek zawody we wspinaczce amatorów odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały. Głównym partnerem imprezy były Azoty Tarnów.

Szczypiorniści AZS PGNiG Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie już trzeci raz z rzędu, a czwarty odkąd istnieje sekcja piłki ręcznej w AZS, zagrają w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej.

Dla ludzi młodych i z myślą o nich przygotowana została oferta wakacyjna, która jest odzwierciedleniem pasji i zainteresowań młodzieży.

W tym roku szkolnym po raz kolejny odbędą się zawody rejonowe w Biegach na Orientację zorganizowane przez UKS Starówka przy Gimnazjum nr 2 w Tarnowie pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa przy zainteresowaniu PTTK, SZS, TOSiR.

Zakończyły się pierwsze w historii polskiej wspinaczki zmagania juniorów w Pucharze Polski w konkurencji bouldering. W rozegranych w sobotę 12 maja na ściance wspinaczkowej La Roca w Tarnowie zawodach zwyciężyli Patrycja Chudziak i Igor Fojcik w kategorii juniorów młodszych oraz Dominika Nalepa i Jakub Kozłowski w kategorii juniorów. Honorowy patronat nad zawodami objęli Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała i Starosta Tarnowski Mieczysław Kras.

Znaczniki

Archiwalne