TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie organizuje turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, który odbędzie się w hali PWSZ.

Zwycięstwem Mateusza Cierniaka zakończył się VI Turniej Pamięci Prezesa Andrzeja Skulskiego, który od kilku już lat inauguruje sezon miniżużlowy w Polsce. Jego kolega Oliwier Jadach, który po upadku w jednym z biegów musiał wycofać się z dalszej rywalizacji, został sklasyfikowany na szesnastej pozycji.

Reprezentujący Tarnów zawodnicy szkoły Kung-Fu Vo Thaut Thanh Quyen wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Wushu Tradycyjnego i Quingda w Krakowie, z których przywieźli 9 krążków.

W trzynastu kategoriach wiekowych rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całego kraju w XXI edycji Pucharu Tarnowa MTB, który odbył się w niedzielę 26 kwietnia w lasku "Lipie".

Podczas po raz pierwszy organizowanych w Tarnowie Mistrzostw Polski Południowej Oyama Polskiej Federacji Karate reprezentanci Tarnowa wywalczyli cztery krążki: trzy srebrne i jeden brązowy.

Dziewięciolatkowie Karol Panek  i Marcel Kuc do udanych mogą zaliczyć inauguracyjne starty w tegorocznej serii Rok Cup Poland. Obaj znaleźli się na podium w swoich kategoriach i obecnie w klasyfikacji generalnej zajmują trzecie pozycje.

Żużlowcom Unii Tarnów nie udało się pokonać na wyjeździe osłabionej brakiem Emila Sajfutdinowa drużyny Fogo Unii Leszno. Tarnowianie polegli na stadionie im. Alfreda Smoczyka 38:52.

W sobotę, 25 kwietnia, o g.17 tarnowska Unia podejmie na Stadionie Miejskim w Tarnowie, zajmującą trzecie miejsce w tabeli drużynę Porońca Poronin. Podopieczni Przemysława Cecherza w 24 meczach zgromadzili 46 punktów  i tracą 5 punktów do liderującego w tabeli duetu Soła Oświęcim - Wisła Sandomierz.

Polski Związek Alpinizmu opublikował skład kadry narodowej na sezon 2015. Najliczniejszą, dziewięcioosobową grupę w reprezentacji stanowić będą zawodnicy z Tarnowa.

W Lasku Lipie, 26 kwietnia, kolarze z całego kraju rozpoczną zmagania o Puchar Tarnowa MTB 2015.  To już dwudziesta pierwsza edycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów.

Znaczniki

Archiwalne