TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Tarnowska Unia wciąż bez punktów na wyjeździe. W środowej kolejce spotkań „Jaskółki” przegrały 0:1 w Małogoszczy z tamtejszą Wierną.

1 i 2 maja w Tarnowie zaplanowano III Majówkę Brydżową w trzech kategoriach wiekowych: Młodzik-Amator-Junior.

13 medali zdobyli pływacy tarnowskiej „Unii” a zarazem uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Sportowych podczas zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Myślenic. W imprezie startowało 325 dziewcząt i chłopców w wieku 10-12 lat z 19 klubów Małopolski.

Od zwycięstwa rozpoczął zmagania na zawodowym ringu Dariusz Sęk. Tarnowianin stoczył ją podczas Gali Boksu Zawodowego w Jarosławiu.

Piłkarki ręczne MKS Pałac Młodzieży Tarnów zajęły pierwsze miejsce w rozegranym w Libuszy pierwszym turnieju w ramach Mistrzostw Małopolski Uczniowskich Klubów Sportowych.

Kinga Kołodziej (siostra żużlowca "Jaskółek" Janusza) zwyciężyła w rozegranych na strzelnicy WKS Śląska we Wrocławiu zawodach o Puchar Polski. Zawodniczka TKS LOK Tarnów, podopieczna trenera Jerzego Madeja wygrała strzelanie z karabinka pneumatycznego 40 strzałów z wynikiem 495,2 pkt.

Zawodnicy UKS "Sokół-Mościce" zwyciężyli w punktacji drużynowej rozegranych w Częstochowie zawodów o Puchar Polski w dwuboju nowoczesnym.

W Częstochowie z udziałem blisko 180 zawodników z 28 klubów z całego kraju odbyła się IV tegoroczna edycja Pucharu Polski w dwuboju nowoczesnym. Dalsze postępy i spore sukcesy zanotowali zawodnicy UKS „Sokół-Mościce” Tarnów, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, podopieczni trenerów Anny Jasiak i Andrzeja Kiełbusiewicza.

W minioną sobotę w włoskim Trento rozegrana została druga eliminacja Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas. Po raz drugi w tym sezonie rewelacyjny wynik zanotowała zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek, która zajęła drugie miejsce.

W maratońskim biegu w Wiedniu Barbara Prymakowska z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Świat Pracy; Tarnów zajęła drugie miejsce.

Znaczniki

Archiwalne