TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Podopieczni trenera Ryszarda Jasicza wywalczyli dwa medale podczas rozegranych w Iławie Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych. Tarnowianie zajęli kolejno pierwsze i trzecie miejsce.

Ostatni z serii czterech meczów w "Jaskółczym Gnieździe" z rzędu odbędzie się w Wielką Sobotę, 4 kwietnia . Rywalem podopiecznych trenera Daniela Bartkowskiego będzie drużyna krakowskiej Garbarni - spadkowicz z II ligi, zespół, który ma na swoim koncie Mistrzostwo Polski w 1931 roku oraz wicemistrzostwo Polski - 1929.

W pierwszym kwartale 2015 roku nie lada wyczynami mogą pochwalić się młodzi brydżyści z MPEC Tarnów. Do najważniejszych osiągnięć można zaliczyć zwycięstwo w Grand i Petit Prix Małopolski Błażeja Krawczyka i Michała Kuczkowskiego oraz Mistrzostwo Polski Juniorów Michała Krysy wywalczone wraz CKiS Skawina. W tej samej imprezie po dwa srebrne medale w parach open i teamach zdobyli Krzysztof Cetera i Wojciech Garncarz.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych podczas finałów mistrzostw Tarnowa w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody odbyły się 24 marca w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego.

Duży sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w rozegranych 20 marca w Bobowej zawodach piłki siatkowej. W finale Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży zdobyli brązowy medal.

Piłkarki ręczne MKS Pałacu Młodzieży z rocznika 2000 zajęły drugie miejsce podczas VII Ogólnopolskiego Memoriału Zbigniewa Barnasia. Trwającą cały weekend w Tarnowie imprezę wygrała drużyna z Łukowa. W turnieju rywalizowało siedem drużyn.

Trzy srebrne medale wywalczyli podczas XII Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc sztangiści Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START. Impreza odbyła się 21 marca w Żywcu.

W sobotę żużlowcy Unii Tarnów pokonali w sparingu na własnym torze drużynę Stali Rzeszów 53:37. W tarnowskim zespole najlepiej punktowali Martin Vaulik i Leon Madsen - po dwanaście oczek. Kołodziej jak zwykle był pewnym punktem zespołu. Wygrał trzy z czterech biegów, w których uczestniczył. Zaskoczeniem mogła być świetna postawa Krystiana Rępały. Junior rzeszowian zdobył 9 punktów. Nie zawiódł również Artur Mroczka, nowy nabytek biało-niebieskich. Mecz zakończył z „dziesiątką” na koncie.

Już 21 marca o godzinie 13 kolejna odsłona serii meczów w "Jaskółczym Gnieździe". Tym razem podopieczni Daniela Bartkowskiego zmierzą się z Wierną Małogoszcz i powalczą o podtrzymanie dobrej passy pod wodzą nowego szkoleniowca, z którym na 6 ligowych pojedynków wygrali aż 5, jeden remisując.

Żużlowcy Unii Tarnów po raz pierwszy po przerwie zimowej wyjechali na tarnowski tor. To początek intensywnych przygotowań do zbliżającego się sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Podczas pierwszego treningu zabrakło Duńczyków Leona Madsena i Kennetha Bjerre, którzy w Tarnowie pojawią się pod koniec tygodnia.

Znaczniki

Archiwalne