TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Bardzo dobrze sezon startów wiosennych rozpoczęli judocy MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W rozegranym w Krakowie Memoriale Pawła Pytlińskiego tarnowscy zawodnicy wywalczyli aż sześć medali.

To był udany weekend dla szczypiornistów i szczypiornistek MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Wszystkie mecze rozgrywane w ramach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej zakończyły się zwycięstwem tarnowian.

Wicemistrzostwo Polski oraz mistrzostwo w grze deblowej – to kolejne sukcesy Emilii Nizio, zawodniczki ACT Sport Tarnów. Dziewięcioletnia tarnowianka po swój największy sukces w karierze sięgnęła podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Krasnalek w Puszczykowie. 

Dwa srebrne medale wywalczyli tarnowscy lekkoatleci podczas rozegranych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. Drugie miejsce i rekord życiowy w skoku w dal uzyskał Mateusz Różański, zawodnik KU AZS PWSZ Tarnów. Na podium za bieg na 3000m stanął z kolei Dariusz Nowakowski, zawodnik MLUKS Tarnów.

500 zawodników wzięło udział w ogólnopolskim turnieju karate Carpathia Cup 2017, który odbył się w Rzeszowie. Tarnów reprezentowała dziewięcioosobowa ekipa Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate.                                                                                                 

W miniony weekend na torze Adria International Raceway swoje starty zainaugurowali zawodnicy TTSK K-TEAM Tarnów: Marcel Kuc, Kajetan Gawron oraz Kacper Szczurek. Zwłaszcza dla tego ostatniego debiut w kategorii senior okazał się udany. Kacper całe zawody ukończył na trzecim miejscu.

Bardzo dobrze podczas mityngu lekkoatletycznego w Spale spisali się zawodnicy klubu sportowego AZ PWSZ Tarnów. Mateusz Różański uzyskał rewelacyjny wynik w skoku w dal, a Michał Derus poprawił rekord życiowy w biegu na 60 metrów.

Mateusz Janik z Thai Gym Tarnów wygrał finał Mistrzostw Państw Nadbałtyckich w Muaythai Baltic Cup 2017. Zawody rozegrano w Trakai na Litwie. Tarnowianin walczył w kategorii wagowej do 67 kg. 

Dużo emocji i dobrej zabawy towarzyszyło uczestnikom rywalizującym w kolejnej odsłonie Karting Winter Cup. Zawody rozegrano w niedzielę, 5 lutego, na torze Speed Race. 

Klub sportowy ZKS Unia Tarnów zawarł trzyletnią umowę sponsorską z Grupą Azoty. Na mocy umowy, która obowiązywać ma do końca 2019 roku, spółka została głównym partnerem klubu.

Znaczniki

Archiwalne