TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Reprezentanci kraju w piłce ręcznej, brązowi medaliści Mistrzostw Świata w Katarze,  spotkają się z młodymi szczypiornistami podczas Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, który odbędzie się 4 marca w hali Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej.

Jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników kartingowych w Polsce, Marcel Kuc, od sezonu 2015 będzie reprezentował barwy tarnowskiego klubu kartingowego TTSK K-TEAM Tarnów.

Szczypiorniści SPR Tarnów przegrali z Orlen Wisłą Płock pierwszy z ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski 18:43 (10:21). Mecz rewanżowy odbędzie w Tarnowie na hali „Jaskółka” 4 marca. Najprawdopodobniej wicelider ekstraklasy przyjedzie na spotkanie w pełnym składzie.

Kombinacje walk karate, techniki samoobrony, testy łamania, próba bicia rekordu świata w rozbijaniu płyt betonowych to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na sympatyków karate podczas Turnieju Kwalifikacyjnego Juniorów i Seniorów do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin. Zawody odbędą się 28 lutego w hali sportowo-widowiskowej TOSiR przy ul. Krupniczej. Początek rywalizacji o godz. 10:30.

Odbywa się już od 9 lat i cieszy rosnącą popularnością. To organizowany przez MKS Tarnovia międzynarodowy turniej im. Antoniego Barwińskiego, w którym rywalizują drużyny składające się z dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

Amatorzy nordic walking i biegania będą mieli okazję sprawdzić swoja kondycję w najbliższą niedzielę, 8 lutego. O tej samej porze o g. 11.00 na tarnowskim rynku rozpocznie się marsz nordic walking, a w parku biegowym „Marcinka” spotkają się tarnowscy biegacze - Wystarczą dobre chęci, para kijów Nordic Walking i sportowe buty – zachęca Adam Winczura ze Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów.

Każdy, kto uczęszcza lub zacznie regularnie uczęszczać na tarnowski basen ma szansę zdobyć dumny tytuł SUPER PŁYWAKA. Wystarczy do końca maja przepłynąć łącznie minimum 15 km.

Znaczniki

Archiwalne