TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Po raz trzeci w Tarnowie odbędą się Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością. Tym razem zmagania będą miały miejsce na ścince PWSZ i odbędą się w poniedziałek, 17 marca 2014 r. Zawody organizują Fundacja REPI i prowadzony przez nią Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wraz z Akademickim Związkiem Sportowym.

Rywalizacja w ligach kartingowych dobiegła końca.

W miniony weekend w Jabłonce odbyło się Małopolskie Podsumowanie Kolarskiego Sezonu 2013, podczas którego wyróżnione zostały największe wydarzenia związane z tym regionem. 

Nie udało się obronić studentom tarnowskiej PWSZ, trenującym na co dzień w Klubie Uczelnianym AZS PGNiG PWSZ Tarnów, wywalczonego w ubiegłym roku tytułu Akademickich Mistrzów Polski w futsalu. Tarnowianie zdobyli co prawda złoty medal, ale w klasyfikacji typów uczelni.

21 lutego w Włocławku rozegrany został mecz ligi WSB pomiędzy Hussars Poland a Mexico Guerreros. W drużynie Hussars w wadze do 64 kg wystąpił wychowanek Tigera Tarnów Damian Kiwior. Bardzo dobrze tarnowscy zawodnicy spisali się także podczas turnieju rozegranego w Krakowie.

Mecz między PKCH PWSZ Tarnów a MKS San-Pajda Jarosław odbędzie się 23.02.2014 (niedziela) o godzinie 16.00 w nowej hali PWSZ przy ul. Mickiewicza 8.

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne wspomogą żużlową drużynę Unii Tarnów. Zarząd firmy podpisał umowę sponsoringu ze Sportową Spółką Akcyjną. Będzie to już kolejny rok współpracy prężnie rozwijającego się tarnowskiego  przedsiębiorstwa z trzykrotnym drużynowym Mistrzem Polski. W zamian za wsparcie finansowe Zakłady będą się promować podczas meczów na stadionie tarnowskiej drużyny.

MKS Pałac Młodzieży zaprasza najmłodszych mieszkańców Tarnowa na III „Sportową sobotę".

Z tarczą wrócili futsaliści AZS PGNiG PWSZ Tarnów z turnieju półfinałowego strefy C zorganizowanego w Krakowie przez AZS UEK Kraków. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zajęli w nim trzecie miejsce i uzyskali prawo do gry w finałach Akademickich Mistrzostw Polski.

W piątkowe popołudnie w Dohnanach odbyła się konferencja prasowa podczas której słowacy przybliżyli nieco swoim rodakom Karpacki Wyścig Kurierów. Z dumą opowiadali o zawiązanej 5 lat temu współpracy, która pozwoliła reaktywować wyścig stanowiący obecnie najlepszą imprezę kolarską dla zawodników do lat 23 w Europie Środkowej.

Znaczniki

Archiwalne