TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Marcin Ogarek, dotychczasowy szkoleniowiec pierwszoligowego SPR-u, nie będzie prowadził zespołu w rundzie rewanżowej w ramach rozgrywek pierwszej ligi mężczyzn w piłce ręcznej. Jego miejsce zajmie Ryszard Tabor, dotychczasowy trener MOSiR-u Bochnia.

Ponad 20 000 osób z Tarnowa i okolic uczestniczyło w 2016 r. w akcji zorganizowanej przez TTSK K-TEAM Tarnów „Przez zabawę do bezpieczeństwa”. - To fenomen na skalę Polski – podkreśla Rafał Kiwior, prezes klubu, organizator wydarzeń. 

To będzie niecodzienne widowisko. Naprzeciw siebie staną szczypiorniści SPR-u, młodzi piłkarze i piłkarki ręczne Pałacu Młodzieży oraz oldboje i oldbojki. Wszystko to w ramach świąteczno-noworocznego spotkania z piłką ręczną, które zaplanowano 28 grudnia w hali sportowej przy ul. Krupniczej.

Mini żużlowcy UKS Jaskółki: Mateusz Cierniak, Mateusz Gzyl oraz Piotr Świerszcz wraz z trenerem Mirosławem Cierniakiem odebrali dziś, 22 grudnia, listy gratulacyjne od prezydenta Romana Ciepieli i drobne upominki za zdobycie drużynowego wicemistrzostwa Polski w mini żużlu. Spotkanie z udziałem młodych adeptów czarnego sportu odbyło się w urzędzie miasta. 

Sukcesami może pochwalić się reprezentacja VII Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie szkoły zdobyli medale w rozgrywkach halowej piłki nożnej w ramach Licealiady 2016/2017, czyli międzyszkolnych rozgrywek sportowych.

Dobiegła końca pierwsza runda zmagań ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport. Dzięki wygranej 5:2 z Pchelkowsky Tar-Sped pozycję lidera utrzymało Lumaro Elbud. 

Rozgrywki kartingowe regionu przekroczyły półmetek. W piątej rundzie zmagań nie zabrakło emocji. Nie do powstrzymania po raz kolejny był Krystian Rycharski, który przewodzi w klasyfikacji generalnej ligi.

Kolejny dobry start zanotowali zawodnicy tarnowskiej szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen. Tym razem podopieczni Roberta Maślanki w dwóch turniejach rozegranych w Krakowie przywieźli aż 44 medale. 

Klub żużlowy Unii Tarnów zawarł trzyletnią umowę sponsorską z Grupą Azoty. Dokument 15 grudnia podpisały władze obu spółek. 

To był niecodzienny mecz koszykówki. 15 grudnia na parkiecie hali przy ul. Gumniskiej stanęli naprzeciw siebie zawodnicy Thai Gym Tarnów i drugoligowy zespół Pałacu Młodzieży. Jak na gospodarzy przystało, podopieczne Mariusza Siedlika nie dały szans tajowcom, wygrywając spotkanie 65:38. 

Znaczniki

Archiwalne