TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Z propozycją spędzenia mikołajek na sportowo wyszły tarnowskie kluby sportowe. Turniej mikołajkowy zorganizowała Westovia i ZKS Unia Tarnów. Pierwsze zawody piłki nożnej zostaną rozegrane 3 grudnia. Kolejne dzień później.

W szóstej kolejce Tarnowskiej Ligi Futsalu rozegrano sześć spotkań. Pozycję lidera na rzecz Lumaro stracił Topicar. W tabeli awansował też AFT MPEC, który wyprzedził Westovię. 

W najbliższą sobotę, 3 grudnia, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmą przed własną publicznością zespół MKS Radomka Radom. Mecz tradycyjnie rozegrany zostanie w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Początek o godz. 19.00. 

Beata Michałek, zawodniczka Błękitnych-MPEC, wraz z pięcioma judoczkami kadry wojewódzkiej, wywalczyła brązowy medal podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików. Zawody rozegrano w Bytomiu. 

W piątej kolejce Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport niespodzianek nie było. Wysokie, bo aż 10:1, zwycięstwo nad Pchelkowsky Tar-Sped, odniosła Grupa Azoty Prorem. Po długiej przerwie na parkiet ekstraklasy wróciła drużyna AFT MPEC. Czekał na nich głodny zwycięstw Gryf Borzęcin. 

26 medali to dorobek zawodników Tarnowskiej Szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen podczas VII mistrzostw Podkarpacia, które odbyły się w minioną sobotę, 19 listopada. 

Damian Kiwior, zawodnik Tigera Tarnów, został mistrzem Polski seniorów w boksie. Pięściarz w wadze do 69 kg w ładnym stylu wywalczył złoty medal, pokonując w finale Rafała Perczyńskiego z warszawskiej Akademii Walk.

To był pracowity weekend dla zawodników Tarnowskiego Klubu Sportowego „Shinkyokushin Karate”. Z Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Karate w Bartoszycach przywieźli dwa medale, a z zawodów w Krośnie 14 krążków.

Ponad 70 osób wzięło udział w finalnych zmaganiach XIV edycji Otwartych Kartingowych Mistrzostw Tarnowa. Zawody rozegrano na Torze Speed Race. 

Z brązowym medalem z zawodów pucharu Polski młodzików i młodziczek wróciła Beata Michałek, zawodniczka Błękitnych-MPEC. Podopieczna Krzysztofa Sieniawskiego wystartowała w wadze do 48 kg i sięgnęła po drugi brązowy krążek w tym roku.

Znaczniki

Archiwalne