TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Zapadła decyzja Zarządu Głównego Sportu Popularnego i Turystyki Polskiego Związku Motorowego. Miasto Tarnów będzie organizatorem Rund Mistrzostw Polski: Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski, Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski, Nawigacyjno-Turystycznych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych. Ogólnopolska impreza motoryzacyjna MOTO LELIWITA 2012 już jako Mistrzostwa Polski odbędzie się jak przystało na „Polski biegun ciepła” w dniach 31 sierpnia – 2 września 2012 roku.

Tancerki z tarnowskiej formacji LABIRYNT, reprezentujące Polskę na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Hong Kongu, zdobyły drugie miejsce! Taneczne zawody Cheerleading World Championships 2011 odbyły się w miniony weekend.

Podczas gali boksu zawodowego w Białymstoku, wychowanek klubu Tiger-Tarnów Dariusz Sęk (14-0-1 6 KO) pokonał przed czasem w czwartej rundzie Litwina Mantasa Tarvydasa (18-12, 12 KO). Po ciosach w tułów Litwin był trzykrotnie liczony, po czym pojedynek został przerwany.

Znajdująca się w doskonałej formie zawodniczka tarnowskiego Start-u Marzena Łazarz przywiozła do Tarnowa z węgierskiego miasta Eger Puchar Europy w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. Podczas trwających tydzień zawodów Marzena wygrała zarówno kategorię juniorek jak i seniorek uzyskując wynik 103 kg.

Każdy z nas marzy o tym, aby sprawdzić jak się czuje kierowca wyścigowy, w swoim bolidzie. Zapraszamy wszystkich chętnych amatorów, sympatyków i pasjonatów motorsportu na zawody kartingowe z cyklu Karting Grand Prix 2011 - V runda O Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w ramach społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”, które odbędą się w niedzielę - 27 listopada 2011 na torze "Speed Race Tarnów".

Stypendyści Prezydenta Miasta Tarnowa Justyna Baran i Konrad Słowik zdobyli złote medale w singlu i w deblu na rozegranych w Stalowej Woli Halowych Mistrzostwach Województwa kadetek i młodzików w tenisie . Tenisiści z Tarnowskiego Klubu Tenisowego zajmują obecnie 8 i 3 pozycję na listach Klasyfikacyjnych PZT. Z brązowymi medalami w deblu wrócili Karina Błaś, Jakub Bylica i Bartosz Kawa.

11 Listopada 2011 z okazji Święta Niepodległości w Tarnowskim Parku Wodnym przy ul. Piłsudskiego 30 odbyły się w II Sokole Zawody Pływackie.

W dniach12- 13 listopada 2011 odbyły się w Warszawie Integracyjne Ogólnopolskie Zawody Pływackie – Wiślane Fale - Święto Niepodległości 2011. W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników z klubów z całej Polski. Impreza była udana pod względem sportowym dla tarnowskich pływaków, którzy na 25 metrowej pływalni poprawili wiele rekordów życiowych zdobywając 2 srebrne oraz 1 brązowy medal.

Miasto Tarnów zdobyło III miejsce w kraju w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców w XVII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2011. Tym samym otrzymało nagrodę w wysokości 10 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego dla klubów sportowych.

Na sportowo tarnowscy biegacze uczcili 11 listopada - Święto Niepodległości. Przy wspaniałej pogodzie 180 amatorów ścigało się w Parku Strzeleckim na trasie XVI Biegu Sokołów.

Znaczniki

Archiwalne