TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Karting jest dla dzieci i młodzieży podstawą wejścia do życia w zmotoryzowanym społeczeństwie oraz dyscypliną sportu motorowego przygotowującą do startów w sportach samochodowych, takich jak rajdy i wyścigi. Dzięki rosnącej popularności jest to sport dostępny dla szerszego grona miłośników motoryzacji niż inne dziedziny. Ponieważ jest uprawiany przez młodzież, stanowi znakomity początek przygody ze sportem samochodowym.

Kolejna edycja plebiscytu, którego historia sięga aż 1956 roku, rozpoczęła się 16 listopada i potrwa do 16 grudnia. Uroczyste zakończenie odbędzie się 21 grudnia w Teatrze Stu, gdzie najlepsi sportowcy – według opinii czytelników Dziennika Polskiego – zostaną uhonorowani specjalnymi statuetkami.

W miniony weekend w hali Tarnovii odbył się Puchar Polski Juniorów we Wspinaczce Sportowej. Kilkudziesięciu zawodników z całej Polski rywalizowało w konkurencjach na prowadzenie i na czas. Jako, że była to ostatnia edycja Pucharu Polski, o wyniku w klasyfikacji generalnej decydował występ w Tarnowie.

Debiutujący po 20 latach zawodnik z Tarnowa - Michał Zając wśród nagrodzonych kartingowców w kraju za sezon 2009.

W dniach od 19 do 22 listopada 2009 w Rzeszowie rozegrano Finały Pucharu Polski Juniorów w Boksie. Srebrny medal zdobył Łukasz Pis, reprezentujący klub bokserski TigerTarnów.

W minioną sobotę, na ścianie wspinaczkowej klubu MKS Tarnovia odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski Seniorów we Wspinaczce Sportowej w konkurencji na prowadzenie. W zawodach wystartowało kilkudziesięciu zawodników z całego kraju.

11 listopada 2009, w rocznicę Święta Niepodległości, na sztucznej nawierzchni boiska Klubu Sportowego Hutnik w Krakowie, odbył się V Turniej Juniorów o Puchar Prezesa MZPN. W turnieju udział wzięły reprezentacje podokręgów wchodzących w skład Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Już trzeci raz z kolei rywalizacja polegała na skojarzeniu w pary juniorów z tarnowskimi ekspertami. W imprezie pod hasłem Brydż pomostem w integracji pokoleń wzięła udział rekordowa liczba 22 par. Rywalizacja toczyła się na 2-ch liniach. Linię NS dla zaawansowanych wygrali Michał Krysa (młodzik) i ekspert Jerzy Wielgus, a linię początkujących WE Ania Litwora (młodzik) i arcymistrz Andrzej Hycnar.

W ostatnią niedzielę 15 listopada 2009 roku na torze kartingowym „Speed Race” w Tarnowie można było spróbować swoich sił w tym nie tak łatwym sporcie, nie posiadając licencji zawodnika ani prawa jazdy.

W najbliższą sobotę - 21 listopada, odbędzie się eliminacja Pucharu Polski Seniorów we Wspinaczce Sportowej w konkurencji na prowadzenie.

 

Znaczniki

Archiwalne