TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

38. Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym na zapis maksymalny.

Mistrzostwa Polski Teamów Popularnych Open, Warszawa 26-27.10.2013 r.

Dużym powodzeniem cieszył się III Ogólnopolski mityng pływacki osób z niepełną sprawnością. Do Tarnowa na zaproszenie Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz Fundacji REPI przyjechali przedstawiciele szesnastu placówek zaproszonych z ośmiu województw Polski.

Wysoką formę zaprezentowali zawodnicy tarnowskiego Start-u biorący udział w Międzynarodowych Zawodach w Podnoszeniu Ciężarów „Srebrna Sztanga 2013”, które odbyły się we Wrocławiu w dniu 19.10.2013 roku. W zawodach wzięły udział mocne reprezentacje Rosji, Węgier i Słowacji.

W minionym tygodniu w Azji odbyły się trzy ostatnie edycje pucharu świata 2013 we wspinaczce na czas. Zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty Elzat Edyta Ropek, pomimo poważnej kontuzji kolana, zakończyła tegoroczną rywalizację plasując się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek świata! Reprezentacja Polski sklasyfikowana została na drugiej pozycji w rankingu państw startujących w PŚ 2013.

Tarnowski Związek Lekkiej Atletyki, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji i MLUKS przy Gimnazjum nr 8 zapraszają na III Tarnowski Test Coopera.

Podczas 23. edycji Trofeo Autunno czyli Pucharu Jesieni, rozegranego na torze South Garda w Lonato, we Włoszech, w kategorii Mini Rok bardzo dobrze zaprezentował się tarnowski zawodnik Kacper Szczurek.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz prowadząca go Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji serdecznie zapraszają na III Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością.

16-letnia Justyna Walaś (kat. 63kg) potwierdziła swój nieprzeciętny talent w bułgarskiej Albenie, zdobywając tytuł mistrzyni świata kadetek. W finale aktualna mistrzyni Polski pokonała na punkty Australijkę Vaolele Schuster.

Wzięło w nich udział 13 drużyn z ośmiu województw. Większość pucharów i medali zostanie w Małopolsce, część została zdobyta przed przedstawicieli Podkarpacia. Zmagania sportowców zorganizowała Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Zawody odbyły się w Hali Sportowej TOSiR.

Znaczniki

Archiwalne