TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Drużyna Car Service ma w swoich szeregach bardzo doświadczonych zawodników i wydawałoby się, że nic ich nie może zaskoczyć. A jednak! Po golach Krzysztofa Paleja, Krzysztofa Gładysza i Marcina Gąsiora prowadzili 3-0 z Topicar Auto Części i wszystko wskazywało na spokojne i łatwe zwycięstwo. Najpierw bramkę ma 3-1 strzelił Mateusz Skowrona, a później swoistym kunsztem wykazał się Marian Kołodziej (zdj), który zagrał 2 minuty i w tym czasie strzelił bramkę kontaktową, a następnie asystował przy wyrównującym golu Tomasza Mikosia.

Wszyscy z utęsknieniem czekali na pierwszy gwizdek sędziów i w końcu punktualnie o 18.30 w Hali "Jaskółka" w poniedziałkowy wieczór rozległ się głośno i donośnie dając znak rozpoczynającego się sezonu 2010/2011 w Pawłowski Sport Tarnowskiej Lidze Futsalu. Pierwszy mecz i od razu szlagierowy pojedynek, w którym emocji nie zabrakło, a w nim również bramek, kartek i dramaturgii. Tad-Bud Seat Team przystąpił do meczu z Car Service w roli faworyta i zaczął dość agresywnie niepokojąc defensywę rywala.

W najbliższy piątek i sobotę w chińskim mieście Huaiji odbędzie się finałowa edycja Pucharu Świata 2010 we wspinaczce sportowej. W konkurencji wspinaczki na czas Polskę reprezentować będą: zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team Edyta Ropek i Łukasz Świrk z SMG Lubin.

Brązowy medal przywiózł Kamil Cedrowski, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, z IX Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka w Chrzanowie. Zmagania sportowe zorganizował chrzanowski Warsztat Terapii Zajęciowej, a miejscem rywalizacji była kryta pływalnia „Cabańska Fala” w Chrzanowie.

Dziesiąte miejsce zajął Robert Bandosz w rozegranym na torze w Bydgoszczy Indywidualnym Pucharze Polski. Do półfinałów awansował też drugi z zawodników Przystani, Rafał Pigoń, jednak musiał on zrezygnować z udziału w zawodach z powodu choroby. Zwyciężył Indywidualny Mistrz Europy Marcin Paradziński, przed Grzegorzem Głuchowskim z Gniezna i leszczynianem Patrykiem Krigerem.

W zakończonym niedawno sezonie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Piotr Oleksyk zdobył pierwszy w historii AMK Tarnowskiego tytuł Mistrza Polski.

W dniach 16-17 października na ścianie Polskiego Związku Alpinizmu w Tarnowie odbyły się konsultacje dla zawodników z kadry narodowej w konkurencji wspinaczki na czas.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie środowiska kartmobilowego w Tarnowie połączone z Jubileuszem 2-lecia reaktywowanej sekcji kartingowej w naszym mieście. W ramach społecznej akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa" odbędą się VIII Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa wraz z pokazami oraz po raz pierwszy w Polsce wyścig trzygodzinny.

W niedzielę, 24 października, odbędzie się IV Rowerowy Rajd Sokołów im. Tadeusza Tertila. Biorący w nim udział rowerzyści wyruszą z Pasażu Tertila, by przez Mościce dojechać do Białej koło Tarnowa.

Ponad 450 biegaczy z Polski, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii stanęło na starcie i ukończyło XIX Tarnowski Bieg Leliwitów. Bardzo cieszy liczny udział amatorów biegania z Tarnowa co jest niewątpliwym sukcesem organizatora biegu Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów promotora sportu masowego w naszym mieście.

Znaczniki

Archiwalne