TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w ostatnim meczu rundy zasadniczej w ramach rozgrywek II ligi kobiet zagrają z zespołem UKS MOSiR Jasło. Spotkanie odbędzie się 4 lutego tradycyjnie w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. 

Tarnowska zawodniczka nie zwalnia tempa. Po zwycięstwie w Bytomiu w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym U12 i zdobyciu mistrzostwa Małopolski skrzatów do lat 12 tym razem przyszedł czas na triumf w Halowym Turnieju Wojewódzkim skrzatek. Mowa o Emilii Nizio, dziewięcioletniej tenisistce, trenującej w ACT Sport Tarnów. 

Z sześcioma medalami i czterema tytułami mistrzów Małopolski z Halowych Mistrzostw Małopolski Juniorów i Juniorów Młodszych wrócili lekkoatleci KU AZS PWSZ Tarnów. Zawody rozegrano w Brzeszczach. 

Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów w związku z rozwojem szkółki piłkarskiej poszukuje osób do pracy na stanowiskach: trener piłki nożnej i asystent trenera. Praca polegać będzie na prowadzeniu zajęć dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat. 

Reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie po raz kolejny zdobyła mistrzostwo Tarnowa w koszykówce dziewcząt. Przed uczennicami kolejne wyzwanie. Wezmą udział w Rejonowej Licealiadzie Młodzieży 2016/17.

Zawodnicy w lidze kartingowej rozpoczęli decydującą fazę rozgrywek. Siódmą rundę po bardzo zaciętej walce wygrał Maciej Skuza, który broni w tym roku tytułu mistrzowskiego. Zawody rozegrano tradycyjnie na arenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - torze Speed Race Tarnów. 

Juniorzy starsi MKS Pałac Młodzieży awansowali do 1/16 finałów mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Podopieczni duetu trenerskiego Bartosza i Józefa Bommersbachów pokonali w dwumeczu zespół SKS Kusy Kraków. 

Polski Związek Bokserski ogłosił powołania do kadry narodowej poszczególnych grup wiekowych. Wśród reprezentantów znaleźli się Damian Kiwior, zawodnik Tigera Tarnów, Kinga Misiaszek, również zawodniczka Tigera oraz Klaudia Fitrzyk z Global Boxing. 

Dwa medale w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy w karate zdobyły zawodniczki Tarnowskiego Klubu Sportowego - Kyokushin Karate. Zawody rozegrano w Końskich (woj. świętokrzyskie). 

Emilia Nizio, zawodniczka ACT Sport, wywalczyła halowe mistrzostwo Małopolski w tenisie w kategorii wiekowej do 12 lat. To drugie w przeciągu kilku dni zwycięstwo dziewięciolatki. Wcześniej uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie stanęła na najwyższym stopniu podium w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym odbywającym się w Bytomiu. 

Znaczniki

Archiwalne