TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Już za kilka tygodni okaże się, kto sięgnie po mistrzostwo Tarnowskiej Ligi Futsalu. Po tytuł zdecydowanie zmierza Panorama GSM, która do tej pory straciła zaledwie dwa punkty.

Około 200 najmłodszych mieszkańców Tarnowa wzięło udział w zajęciach zorganizowanych na ściance wspinaczkowej La Roca w ramach akcji „Ferie w mieście 2016”. Podsumowaniem kampanii były zawody we wspinaczce na czas rozegrane w miniony weekend.  

Polski Związek Alpinizmu ogłosił skład kadry narodowej we wspinaczce sportowej na sezon 2016. Wśród powołanych zawodników liczną grupę stanowią reprezentanci tarnowskich sekcji wspinaczkowych, na czele z Klaudią Buczek, Edytą Ropek i Marcinem Dzieńskim.

Osoby zainteresowane nauką gry w brydża towarzyskiego mogą zapisywać się na szkolenie. Zajęcia ruszają 3 lutego i potrwają do 18 maja. Organizatorem kursu jest Tarnowski Związek Brydża Sportowego. 

Przeszło 80 uczestników wzięło udział w tegorocznej odsłonie Karting Winter Cup Tarnów 2016. Na najwyższym stopniu podium w zawodach w kategorii mini stanął Dawid Kłusak. W kategorii młodzieżowej zwyciężył z kolei Maciej Wiatr. Turniej tradycyjnie odbył się na torze Speed Race w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych.

Najlepsi zawodnicy i kluby rywalizujące w Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz w Polskich Pucharach serii roka, rotaxa i easykarta zostali uhonorowani nagrodami podczas uroczystej gali sportu kartingowego w Warszawie. W czołówce nie zabrakło także zawodników tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM, m.in. Marcela Kuca, którego wyróżniono za mistrzostwo Polski w kategorii mini rok i wicemistrzostwo Polski w mikro max. 

Panorama GSM po 13. kolejce futsalu wciąż plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli I Tarnowskiej Ligi Futsalu. „Panoramiczni” z dorobkiem 31 punktów wyprzedzają drugi w kolejce Lumaro Elbud. Zestawienie zamyka LechTorpeda.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli młodzi koszykarze MUKS 1811 Unia Tarnów. W minioną sobotę, 16 stycznia, pokonali przed własną publicznością zespół AZS Politechnika Krakowska Korona Kraków 109:59. 

Dwa dni zmagań kolarskich czeka na wszystkich pasjonatów dwóch kółek. Wyścig Kolarski rangi Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym zaplanowano 16 i 17 stycznia w rejonie Gemini Park. Turniej odbędzie się w mieście już po raz czwarty. Start o godz. 10.00.

Po 12. kolejce I Tarnowskiej Ligi Futsalu bez zmian na szczycie tabeli. Fotel lidera nadal sprawuje Panorama GSM z bezpieczną przewagą pięciu punktów nad drugim w zestawieniu Topicarem Auto Części. 

Znaczniki

Archiwalne