TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Poznaliśmy terminarz meczów kontrolnych III-ligowych piłkarzy Unii Tarnów. Ich pierwszym rywalem będzie Rzemieślnik Pilzno. Ostatnim Okocimski Brzesko.

Mistrzostwa Świata w chińskim Xining i World Games w tajwańskim Kaohsiung. To najważniejsze tegoroczne starty Edyty Ropek. Oprócz azjatyckich imprez wspinaczka MKS Tarnovia, zamierza też koncentrować się na zmaganiach w Pucharze Świata.

Spotkanie lidera Inter-Gazu z wiceliderem Luxtorpedą Sokami Pysio było najciekawszym w drugiej kolejce pierwszej ligi tarnowskiego futsalu. Mecz zakończył się remisem 1-1. Stratę punktów prowadzącego duetu wykorzystał Gawro.

Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej opublikowała oficjalną listę 48 najlepszych zawodników świata, którzy wezmą udział w World Games 2009, wśród nich jest tarnowianka Edyta Ropek.

1 Tarnowska Liga Futsalu ponownie gra. Z rozgrywek w ostatniej chwili wycofał się Control Process. Debiut w nowej lidze nie był udany dla beniaminków. Pierwszym liderem został Inter-Gaz.

Dwa medale i dziesięć finałów wywalczyli pływacy tarnowskiej Unii podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów. W zmaganiach 14-latków, które odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim, najlepiej spisał się Patryk Głowacki.

Przemysław Żuk, Michał Zając i Piotr Dembiński zwyciężyli w Karting Grand Prix 2009 o Puchar prezydenta Tarnowa. Zawody odbywające się na torze w hali „SPEED RACE” dostarczyły wielu emocji.

Zakończyła się 5 seria spotkań rozgrywek pierwszej ligi Tarnowskiego Futsalu. W najciekawszym spotkaniu Westovia Okna Pawłowski pokonała EXPERT Roczniaka 6-1.

W najbliższy poniedziałek żużlowcy tarnowskiej Unii rozpoczynają obóz kondycyjno-integracyjny w Zakopanem. Zgrupowanie potrwa tydzień.

Waldemar Jędrusiak i Piotr Saratowicz to nowi zawodnicy tarnowskiej Unii. Trzecioligowcy od kilku dni przygotowują się do rundy rewanżowej.

Znaczniki

Archiwalne