TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W najbliższy poniedziałek, 28 maja, na basenie Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach odbędą się zawody pływackie „Już Pływam” przeznaczone dla dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych (rocznik 2008) szkół podstawowych.

Młodzi judocy Błękitnych-MPEC z powodzeniem rywalizowali w odbywającym się w Sosnowcu turnieju rozgrywanym w ramach Ligi Śląska. W zawodach, z udziałem ponad 250 zawodniczek i zawodników z Małopolski, Śląska oraz Czech i Słowacji, na podium stanęła cała siódemka podopiecznych trenera Krzysztofa Sieniawskiego.

Piłkarze tarnowskiej Unii nie awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Dwa zespoły z naszego miasta: kobiecy MKS Pałac Młodzieży Tarnów i męski Wialanu Tarnów wezmą udział w Mistrzostwach Polski Masters w piłce ręcznej, które podczas najbliższego weekendu rozegrane zostaną w Kaliszu.

Trzy kolejki mają już za sobą zespoły biorące udział w dwunastej edycji Ligi Letniej w futsalu. Po wtorkowych spotkaniach na czele tabeli umocniła się Westovia Okna Pawłowski, w meczu „na szczycie” pokonując Pchelkowsky Tar-Sped. Kompletem punktów pochwalić może się także ekipa zVami.tv.

Dzisiaj piłkarze tarnowskiej Unii rozegrają półfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W rozpoczynającym się o godz. 17.30 pojedynku „Jaskółki” zagrają w Drwini z tamtejszym GKS.

Na kartodromie w czeskim Chebie odbyła się druga seria kartingowych zawodów Rok Cup Germany. W zawodach, których wyniki będą również zaliczane do Rok Nations Cup, bardzo dobrze zaprezentował się młody tarnowianin, Kajetan Gawron.

Kolejny sukces zanotował na koncie Mateusz Różański. Podczas rozegranych w Łodzi Mistrzostw Polski AZS, reprezentant AZS PWSZ Tarnów wynikiem 7.61 metra sięgnął po złoty medal w skoku w dal.

W ramach czternastej już akcji „Polska Biega”, w sobotę w Parku Sanguszków odbyły się: XIV Bieg Sanguszków oraz V Mistrzostwa Tarnowa w Nordic Walking. Zawodom organizowanym przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół-Świat Pracy w Tarnowie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, towarzyszyły biegi dla przedszkolaków i uczniów wszystkich typów szkół oraz mini-maraton.

W niedzielę na sztucznej ścianie wspinaczkowej w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie rozegrane zostały zawody Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas – format rekordu. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych, a wspinacze z Tarnowa zapewnili sobie w nich aż trzynaście miejsc w czołowych trójkach.

Znaczniki

Archiwalne