TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe / Remont Krakowskiej OD 18 LIPCA

Remont Krakowskiej OD 18 LIPCA

Remont Krakowskiej OD 18 LIPCA

Przypominamy, że jutro, 18 lipca, o godzinie 7.00, zamknięty dla samochodów zostanie fragment ulicy Krakowskiej od ulicy Wałowej i Targowej do Batorego. To pierwszy z sześciu etapów remontu  Krakowskiej, który ma potrwać około pięciu tygodni. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na listopad.

Przez cały czas trwania remontu przejezdność ulicy będzie utrzymana, nie będzie też przeszkód w dostępie do lokali usługowych i gastronomicznych oraz do sklepów, bo chodniki nie będą remontowane. Zamknięty fragment ulicy Krakowskiej można ominąć wyznaczonymi objazdami, które poprowadzą ulicami Nowy Świat, Urszulańską i generała Józefa Bema. Możliwy będzie też wjazd z Krakowskiej w ulicę Batorego, a do Rynku będzie można dojechać ulicą Brodzińskiego. Zamknięcie fragmentu ulicy Krakowskiej spowoduje utrudnienia w ruchu, jest jednak niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia prac.

W ramach prac przeprowadzony zostanie między innymi remont nawierzchni jezdni przy użyciu czerwonych płyt granitowych, z pominięciem miejsc parkingowych, wykonane zostanie również odwodnienie jezdni.

Ulica Krakowska została wyremontowana w poprzedniej kadencji. Inwestycję wykonano wadliwie, dlatego kolejny remont nawierzchni jest konieczny. Miasto dochodzi w sądzie odszkodowania od wykonawcy.

(dm)

Szczegółowe mapki dostępne tutaj: