TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Informacje drogowe

W związku z zaplanowanym przez PKP remontem przejazdu kolejowego w ciągu ul. Kochanowskiego, od poniedziałku (12 listopada) do piątku (30 listopada) będzie zamknięta ul. Kochanowskiego na odcinku od ul. Chyszowskiej do ul. Rozwojowej.

Uwaga kierowcy, jutro, 9 listopada, o godzinie 13 na Spokojnej rozpocznie się przekierowywanie ruchu na południową jezdnię ulicy. Zmiana organizacji ruchu jest podyktowana koniecznością przeprowadzenia prac wykończeniowych na nowo wykonanej, północnej jezdni.

Firma, prowadząca remont placu Kazimierza, wróciła na plac budowy. Prace zostały przerwane po tym, jak pod powierzchnią odkryto ślady przeszłości Tarnowa.

Przejazd pod remontowanym przez kolejarzy wiaduktem na ulicy Krakowskiej będzie się od dziś odbywał jezdnią północną. Samochody pojadą nią w obu kierunkach, a jezdnia południowa, którą teraz odbywa się ruch, zostanie zamknięta.

Kolejne utrudnienia czekają kierowców w rejonie modernizowanego przez PKP PLK wiaduktu przy ul. Krakowskiej. Tym razem kolejarze zamknęli wlot skrzyżowania ul. Kochanowskiego z ul. Krakowską.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczął się remont placu Kazimierza. To kolejny ważny krok w celu odrestaurowania tarnowskiej starówki.

W poniedziałek, 3 września o godzinie 6.00 otwarty zostanie przejazd pod wyremontowanym przez kolejarzy wiaduktem na ulicy Warsztatowej.

Pierwszy z czterech remontowanych wiaduktów od piątku (24 sierpnia) będzie przejezdny.

Rozpoczął się remont na ulicy Słonecznej, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Orkana i Jana Pawła II. Dla zapewnienia przejezdności remontowanego odcinka ruch dwoma jezdniami został sprowadzony do jednej jezdni.

Na ukończeniu są prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego nad ulicą Gumniską. Tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji zdecydował o przejęciu do eksploatacji jezdni i chodnika po północnej stronie, co pozwoli na przywrócenie ruchu na ul. Gumniskiej jeszcze w sierpniu. W podpisanym protokole dopuszczającym do eksploatacji jezdnię i chodnik, PKP zostało zobowiązane do poprawienia niektórych elementów tego zakresu inwestycji.