TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Tarnowscy Pogromcy Smoga, 25 SIERPNIA

Tarnowscy Pogromcy Smoga, 25 SIERPNIA

Tarnowscy Pogromcy Smoga, 25 SIERPNIA

Gra terenowa dla całych rodzin, warsztaty koralowe, zumba w plenerze, bezpłatne badania, znakowanie rowerów, ekologiczny pokaz mody czy koncert zespołu The Stream Cover Band, to niektóre z wielu atrakcji czekających na wszystkich, którzy w sobotę 25 sierpnia między godz. 10 a 18 pojawią się na tarnowskich Błoniach na pikniku ekologicznym Tarnowscy Pogromcy Smoga.

Organizatorzy imprezy – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Urząd Miasta Tarnowa oraz Rada Osiedla nr 3 Piaskówka – chcą zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na ochronę środowiska, a zwłaszcza na ograniczenie niskiej emisji. Wszyscy zainteresowani będą więc mogli się dowiedzieć jak wymienić niskosprawne piece na źródła ciepła przyjazne dla środowiska i ludzi oraz uzyskać w mobilnym Centrum Dyspozytorskim informacje jak przyłączyć się do ciepła systemowego.

Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w przeznaczonej dla całych rodzin grze terenowej „Wygoń z miasta Czarnego SMOgA III”. W strefie sportu i zabawy najmłodsi będą mogli dmuchać giga bańki czy malować kamienie, a mali inżynierowie uczestniczyć w warsztatach „LEGO EDU”. Odbędzie się tam również ekologiczny pokaz mody.

Podczas imprezy skorzystać będzie można z bezpłatnych badań ciśnienia i poziomu cukru, porad fizjoterapeutycznych, badań i terapii manualnej kręgosłupa, kinesiotapingu, diagnostyki wad postawy u dzieci oraz konsultacji ortopedy.

Rowerzyści, którzy tego dnia przyjadą na Błonia, między godz. 10 a 13 będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje pojazdy w strefie Straży Miejskiej. Strażnicy miejscy będą również rozdawali opaski bezpieczeństwa dla dzieci.

Jednym z punktów pikniku będzie, odbywające się już po raz piąty, Tarninowe Koralobranie. W jego programie znajdą się m.in. warsztaty, podczas których każdy będzie mógł samodzielnie wykonać korale z tarniny. Będzie to także okazja, by nauczyć się tańczyć zumbę, nie zabraknie występów artystycznych i animacji dla dzieci oraz letniego śniadania na trawie.

Czynna będzie również kawiarenka z darmowym grillem, prowadzone będą warsztaty układania kwiatów, będzie można spróbować swych sił w układania mega puzzli oraz zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Między godz. 16 a 17.30 zagra ponadto „The Stream Cover Band”. Podczas trwania pikniku na Błoniach czynna będzie redakcja terenowa „Gazety Krakowskiej”, a program na żywo nadawać będzie RDN Małopolska.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne