TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Nadchodzą niebezpieczne upały

Nadchodzą niebezpieczne upały

Nadchodzą niebezpieczne upały

Synoptycy ostrzegają przed upałami. Ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia, wydał dla całej Małopolski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Gorąco będzie od dziś aż do soboty, 5 sierpnia, a jutro (1 sierpnia), w środę i w czwartek temperatura może sięgnąć nawet 37 stopni Celsjusza.

 

W pozostałe dni temperatura będzie sięgać od 30 do 33 stopni, bardzo ciepłe będą również noce – termometry pokażą od 20 do 22 stopni Celsjusza. Meteorolodzy nie wykluczają również, że upały potrwają dłużej.

Wydział Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Tarnowa przypomina, w czasie upałów należy nawadniać organizm, ograniczyć czas przebywania na słońcu, pamiętać o nakryciu głowy, stosować kremy z wysokimi filtrami oraz unikać alkoholu. Szczególnie narażone na działanie wysokiej temperatury są osoby chore, starsze, dzieci i kobiety w ciąży. Należy również zadbać o zwierzęta, u których również może dojść do przegrzania organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach.

Na tarnowskim Rynku i na Placu Sobieskiego staną kurtyny wodne, które będą czynne od godziny 10.00 do 18.00, na Placu Sobieskiego przechodniom rozdawana będzie również woda mineralna. Wodę mineralną dla osób starszych, osłabionych upałem czy zagrożonych zasłabnięciem będą mieli też funkcjonariusze Straży Miejskiej, patrolujący miasto.

(dm)

Znaczniki

Archiwalne