TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Kolejne przedsiębiorstwo dołączyło do inkubatora

Kolejne przedsiębiorstwo dołączyło do inkubatora

Niemal dwa tysiące metrów kwadratowych przestrzeni usługowo-biurowej w Inkubatorze Przedsiębiorczości wynajęła kolejna firma, która podpisała umowę w tej sprawie z Tarnowskim Klasterem Przemysłowym pod koniec sierpnia. Przedsiębiorca zamierza uruchomić nową linię produkcyjną. Zgodnie z zawartą umową zobowiązał się do zatrudnienia minimum 15 osób.

Firma Pajor Technology, bo o niej mowa, to przedsiębiorstwo z Okocimia zajmujące się produkcją części maszyn oraz inżynierią procesów i konsultingiem w tym zakresie. Do dyspozycji producenta będzie 1 700 metrów kw. w środkowej części hali oraz 100 metrów przestrzeni biurowej. – Poszukiwania odpowiedniej lokalizacji trwały około pół roku. Zamierzamy uruchomić nową gałąź produkcji, dlatego potrzebować będziemy piętnastu nowych pracowników. Nie wykluczamy, że ta liczba będzie w przyszłości większa. Zatrudnieni mogą liczyć na umowy o pracę – zaznacza Michał Pajor, właściciel Pajor Technology.

Z podpisanej niedawno umowy zadowolenia nie kryje prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego: – Właśnie takiego najemcy szukaliśmy, który w centralnej, trudnej do adaptacji części hali wynajmie ją w całości, dzięki czemu pozostała, nieduża już część hali stanowi łatwą do podziału lub całościowego wynajmu powierzchnię – tłumaczy Magdalena Gadecka-Bukało, prezes spółki.

Inkubator Przedsiębiorczości otwarto w połowie grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu w obiekcie wynajęto 50 procent powierzchni biurowej i 63 procent powierzchni produkcyjnej. Jak zaznaczają władze klastera, taki procent wynajętych powierzchni gwarantuje, że działalność tarnowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości będzie się bilansować.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne