TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Do piątku, 7 lipca, wszyscy chętni mogą zwiedzać Zakłady Mechaniczne w Tarnowie i oglądać produkowane w nich broń i sprzęt. To jedna z atrakcji, przygotowanych z okazji jubileuszu 100 – lecia istnienia firmy.

 

Już w najbliższy piątek, 7 lipca, przed mieszkańcami naszego miasta wystąpią uczestnicy jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych Ulica. Tarnów odwiedzą między innymi artyści z Chile i Francji. Spektakle rozpoczną się o godz. 16:00 na Rynku. 

W tegorocznej, szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego w Tarnowie, najliczniej zagłosowali mieszkańcy, liczący od 31 do 45 lat. Oddali nieco ponad 30 procent z ogólnej liczby 6497 głosów. Najwięcej głosów – 1248, czyli ponad 19 procent, tarnowianie oddali w ostatni dzień głosowania, 28 czerwca.

 

Dziś, 3 lipca, w samo południe odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa „Z dzienniczka pozytywnego człowieka” wykonanej przez niepełnosprawnych artystów z Woli Rzędzińskiej. Artystyczna lekcja pozytywnego myślenia rozpocznie się o godz. 12:00 w galerii „Aniołowo”.

Studenci z całej Polski, stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będą przez tydzień gościć w Tarnowie, poznawać historię regionu i pogłębiać swoją duchowość. Goście w towarzystwie przewodników zwiedzą również Tarnów. Będzie ich można rozpoznać po charakterystycznych żółtych koszulkach.

Znaczniki

Archiwalne