TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Już po raz drugi amatorzy sportów biegowych i rowerowych staną na starcie Diecezjalnego Biegu Trzeźwości. Impreza odbędzie się 21 sierpnia. Początek o godz. 9.00 w parku biegowym „Marcinka”. 

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie poszukuje kandydatów do tarnowskiego jury, które będzie oceniać występy podczas 2. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

W najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia, o godz. 18 w Parku Strzeleckim wystąpi 140-osobowy chór dziecięcy z węgierskiego miasta Szentegyháza położonego w Siedmiogrodzie (obecna Rumunia). Koncert filharmonii dziecięcej uświetni obchody 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Fundacja ITAKA na prośbę rodziny i we współpracy z policją prowadzi poszukiwania zaginionej Krystyny Anny Kornackiej. 64-latka zaginęła 17 czerwca. Ostatni raz widziana była w Krakowie. 

Trwają prace remontowe hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dzięki termomodernizacji obiekt zyska przede wszystkim nowy wygląd i stanie się energooszczędny. Inwestycja będzie kosztować niemal milion trzysta tysięcy złotych.

Tarnowianie mogą od niedawna podziwiać dwie odnowione kamienne ławki położone przy ul. Topolowej w Mościcach. Przez ostatnie lata porastała je gruba warstwa mchu. Teraz ponownie mogą korzystać z nich mieszkańcy.

Dobra wiadomość dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Letni cykl „Wakacyjna joga na trawie przed BWA” będzie kontynuowany także w przyszłym miesiącu. Spotkania odbędą się w niedzielę 4 i 18 września.

Nie milkną echa transferu Bartosza Kapustki. Cracovia w wydanym 10 sierpnia oświadczeniu zapewnia, że nie uchyla się od zapłaty Tarnovii 10% kwoty za transfer definitywny 19-latka do drużyny mistrza Anglii. Przedstawiciele „Pasów” tłumaczą, że do klubu nie wpłynęły jeszcze pieniądze od Leicester City i że ze zdziwieniem oraz zaskoczeniem przyjmują stanowisko Tarnovii przedstawione w mediach 9 sierpnia. 

W nocy z piątku na sobotę będziemy mieć szansę zobaczyć rekordowy deszcz meteorów. To właśnie wtedy, w nocy z 12 na 13 sierpnia, astronomowie spodziewają się największej aktywności Perseidów. Spaść ich może nawet 140 w ciągu godziny. Z kolei synoptycy prognozują czyste, bezchmurne niebo które pomoże dostrzec gwiazdy spełniające życzenia.

Na tarnowskim Rynku będzie można zagrać w… tenisa. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki do Rakiet” promującej tę dyscyplinę sportową wśród najmłodszych. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 sierpnia. Początek o godz. 10.00.

Znaczniki

Archiwalne