TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tradycyjnie przed rozpoczęciem roku szkolnego z prezydentem w Sali Lustrzanej spotkali się dyrektorzy tarnowskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Była to okazja, by pogratulować nowo wybranym dyrektorom objęcia stanowisk, podziękować za wieloletnią współpracę tym, którzy odchodzą na emeryturę, a także, by wspólnie podyskutować o wyzwaniach, które czekają tarnowskich nauczycieli w kolejnym roku szkolnym.

Blisko trzy miliony złotych – tyle kosztować będzie przebudowa ulicy Krakowskiej. Prace rozpoczęły się na początku sierpnia i postępują bardzo sprawnie. Ulica zmodernizowana zostanie na odcinku od Kochanowskiego do Sikorskiego. Do tej pory wykonawca m.in. rozebrał jezdnię i podbudowę po północnej stronie oraz przygotował drogę pod utwardzenie. 

Z basenu letniego znajdującego się przy al. Tarnowskich będzie można korzystać do niedzieli 4 września, a nie jak dotychczas do końca wakacji – poinformowali przedstawiciele Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tarnowskich przedszkolach wciąż są wolne miejsca. – Staramy się pomóc każdemu, kto się do nas zgłosi – mówi Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Edukacji magistratu. Do 24 tarnowskich placówek przyjęto łącznie 3168 dzieci. Nabór uzupełniający potrwa do końca sierpnia.

Główna alejka oraz schody prowadzące do pałacu w Parku Sanguszków zostaną wyremontowane. Roboty mają rozpocząć się we wrześniu i potrwać do końca października. Łączny koszt inwestycji to przeszło pół miliona złotych.

Półkolonie dla 20 dzieci i młodzieży w Odporyszowie zorganizowało miasto we współpracy ze stowarzyszeniem Siemacha. Dla uczestników przygotowano m.in. zajęcia na pływalni, fitness, a także takie, podczas których mogli dowiedzieć się o profilaktyce dotyczącej uzależnień. Z budżetu miasta przeznaczono na ten cel 10 tys. zł.

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, mieszkańcy Małopolski mogą spodziewać się dzisiaj, 29 sierpnia, burz. Miejscowo możliwe również opady gradu.

Będzie muzycznie, patriotycznie, tanecznie i sportowo. W ostatni weekend wakacji synoptycy zapowiadają też wysokie temperatury i bezchmurne niebo. Warto więc wyjść z domu i spędzić te dni na świeżym powietrzu. 

W wieku 68 lat zmarł Adam Surowiec, animator i menadżer tarnowskiej kultury. Msza pogrzebowa odbędzie się dzisiaj, 26 sierpnia, o godz. 12 w kościele na Burku. Ciało zmarłego spocznie na cmentarzu w Krzyżu.

Zabytkową architekturę Tarnowa oraz III edycję Tarninowego Koralobrania w Parku Strzeleckim pokaże TVP3 Kraków. Emisję cyklicznego programu „Wypad w plener”, tym razem poświęconą Tarnowowi, będzie można obejrzeć dzisiaj, 25 sierpnia, o godz. 17.35. 

Znaczniki

Archiwalne